CYWILIZACJA POLITYKA

Przełomowa decyzja ANDRZEJA DUDY. Nauczyciele dostaną podwyżki!

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś nowelizację Karty Nauczyciela. Od 1 września 2019 r. pracownicy oświaty otrzymają podwyżki. Na jakie kwoty mogą liczyć? 

Średnie wynagrodzenie nauczycieli zwiększy się  o 9,6 proc. Podwyżka ma być wypłacona do 30 września 2019 r., z wyrównaniem od 1 września. Oprócz tego nowelizacja określa też minimalną wysokość dodatku za wychowawstwo wynoszącą 300 zł.

Czytaj także: Szokujący wpis PUDZIANA! „Jeżeli seks bez zgody żony to gwałt, to zakupy…

Zmiany w Karcie Nauczyciela zakładają, że wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty będzie odtąd wynosić 2782 zł brutto. Oznacza to wzrost o 244 zł brutto. Ponadto nauczyciel kontraktowy będzie zarabiał 2862 zł brutto (wzrost o 251 zł brutto), mianowany – 3250 zł brutto (wzrost o 285 zł brutto), a dyplomowany – 3817 zł brutto (wzrost o 334 zł brutto).

To nie koniec zmian. Nauczyciel stażysta, który rozpoczyna staż na nauczyciela kontraktowego otrzyma jednorazowy dodatek w wysokości 1000 zł. Skrócony zostanie także czas awansu zawodowego.

Od września okres pracy w szkole potrzebny do rozpoczęcia stażu zawodowego na nauczyciela mianowanego wyniesie 2 lata (obecnie 3 lata). Aby rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego należy przepracować po awansie minimum rok (obecnie 4 lata), a staż na nauczyciela kontraktowego skróci się do 9 miesięcy.

Źródło: Interia.pl

Komentarze

Zobacz także

Szach-mat zwolennicy „uchodźców”: imam-imigrant szerzył mowę nienawiści w szwajcarskim meczecie

Redakcja malydziennik

W kategorii największego lizusostwa wobec Castro zdecydowanie wygrywa… ZOBACZ NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCĄ WYPOWIEDŹ

Redakcja malydziennik

Oto jest pytanie: Czy islamiści lecą z nami na Marsa?Czy

Redakcja malydziennik
Ładuję....