CYWILIZACJA

PRZEŁOM w leczeniu ALZHEIMERA! Jest nadzieja dla 50 000 000 chorych?

Niemiecko-izraelsko-szwajcarski zespół naukowców donosi o sporym przełomie w badaniach nad leczeniem choroby Alzheimera. Stworzony przez nich inhibitor BACE (Beta-site Amyloid precursor protein Cleaving Enzyme), enzymu zwanego także β-sekretazą, przywraca utracone funkcje mózgu u myszy cierpiących na to schorzenie.

Lekarze i farmaceuci z całego świata głowią się od lat, jak zapobiec tej chorobie i odwrócić spustoszenia jakie czyni w ludzkim mózgu. Wszystko wskazuje na to, że europejscy badacze dokonali przełomu w leczeniu Alzheimera. Bardzo obiecujące okazały się eksperymenty na myszach, które cierpiały na tę chorobę. Naukowcy zaaplikowali im inhibitor beta-sekretazy – enzymu, który bierze udział w produkcji beta amyloidu.

 

Po dostarczeniu leku, zaobserwowano, że myszy wykazują powrót funkcji kognitywnych – wróciła im pamięć i utracone umiejętności, a badanie ich mózgów pod mikroskopem wykazało, że złogi amyloidowe zostały usunięte, a neurony  nie wykazują już aż takiej hiperaktywności, jak  wcześniej.

 

Badania te dają nową nadzieję, że z pomocą odkrytego leku być może uda się cofnąć objawy choroby, która niszczy umysły ponad 50 milionów ludzi na świecie. Niebawem mają ruszyć testy kliniczne na ludziach. Miejmy nadzieję, że ich wyniki przejdą najśmielsze oczekiwania naukowców.

 

 

Źródło: geekweek.pl

Komentarze

Zobacz także

WOW nowa Nokia będzie niesamowita!

Redakcja malydziennik

Ślub na pokładzie papieskiego samolotu wcale nie taki spontaniczny

Redakcja malydziennik

Masakryczny finał pościgu za imigrantami w Belgii! Zginęła dwuletnia dziewczynka!

Ładuję....