CYWILIZACJA

Przejmująca "Kolęda syryj­skich i pol­skich rodzin". KONIECZNIE POSŁUCHAJ!

Tak jak 2000 lat temu Święta Rodzina pozbawiona była domu, tak dziś pozbawionych jest go wiele rodzin uchodzących z Syrii i Iraku. Dotyczy to zarówno mieszkających tam chrześcijan, jak i muzułmanów. To z myślą o nich Caritas Polska stworzyła „Kolędę syryjskich i polskich rodzin”.

Kolędę syryjskich i polskich rodzin” na melodię „Jezus Malusieńki”. wyśpiewała wokalistka Violetta Brzezińska, muzyce towarzyszy teledysk ukazujący dramat i trudna sytuację syryjskich rodzin.

Słysząc o chłodzie i niedostatku, o którym opowiadają kolędy, możemy zastanowić się nad tym, jak cierpią dziś miliony ludzi uciekających przed wojną lub próbujących ją przetrwać w swoich domach. Słowa „syryjskiej kolędy” opowiadają zarówno o dramacie dzieci i rodzin, jak też o pomocy, jakiej Polacy udzielają ofiarom wojny w Aleppo w Syrii i w Libanie poprzez program Caritas – „Rodzina Rodzinie”.

Program uruchomiony w październiku br. pozwala blisko 3000 tysiącom polskich darczyńców wspierać długofalowo ponad 1000 syryjskich rodzin w Aleppo i w Libanie. Listę wspierających otwiera abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, jest wśród nich także abp Wojciech Polak, Prymas Polski oraz czterech innych biskupów. Może i Ty dołączysz? 

Źródło: caritas.pl

Komentarze

Zobacz także

Coraz więcej ludzi jest od tego UZALEŻNIONYCH, podobnie jak od HEROINY

Redakcja malydziennik

SZOK! Terlikowski broni zabójcy 10-letniej Kristiny! „On jest nadal człowiekiem”

Adam Gaafar

ATAK na duże BANKI! Kilka kliknięć może kosztować cię wszystkie OSZCZĘDNOŚCI. Sprawdź, jak rozpoznać OSZUSTÓW

Ładuję....