ARCHIWUM

Przedstawiciele Kościoła Katolickiego w USA KRYTYKUJĄ swojego prezydenta! Co na to Trump?

Jednym z sygnatariuszy listu jest kard. Timothy Dolan z Nowego Jorku, który wziął udział w inauguracji prezydenta czytając tam fragment Ewangelii. Przedstawiciele Kościoła krytykują Donalda Trumpa za powzięte decyzje.

Ponad stu chrześcijańskich zwierzchników religijnych odniosło się krytycznie do projektu budżetu federalnego „Najpierw Ameryka” (America First), zaproponowanego przez administrację Donalda Trumpa. Podpisali oni list stworzony przez Caritas Catholic Relief Services do liderów Kongresu amerykańskiego.

 

Katolicy zarzucają Trumpowi m. in. wzrost wydatków na budowę muru z Meksykiem oraz cięcia finansów na międzynarodową pomoc humanitarną.

 

Budżet federalny – czytamy w liście – ma decydujące znaczenie, aby zademonstrować światu amerykańskie wartości, budować przyjaźń z innymi narodami i zmniejszać zagrożenie bezpieczeństwa na całym świecie.

 

Cięcia w budżecie oznaczają utratę pomocy humanitarnej milionom potrzebującym na świecie. Sygnatariusze uważają, że pieniądze rządu USA na pomoc humanitarną powstrzymały rozprzestrzenianie się chorób AIDS i Ebola, jak również przyczyniły się do ochrony wolności religijnej milionów ludzi na świecie.

 

Prezydencki projekt przewiduje również cięcia środków przeznaczonych na promocję sztuki i ochronę środowiska.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Chcesz być szczęśliwy? Jest na to bardzo prosty sposób. Sam się przekonaj!

Redakcja malydziennik

Katolicy potrzebują nowej formuły politycznej

Redakcja malydziennik

Zmarł profesor Lech Morawski, miał 68 lat. Był prawnikiem, członkiem Trybunału Stanu, sędzią Trybunału Konstytucyjnego

Redakcja malydziennik
Ładuję....