WYDARZENIA

Przedstawiciel kierowców OSKARŻA NIEMCÓW: "Ta tragedia nie musiała nastąpić (…) kierowcy z całego bloku wschodniego na Zachodzie traktowani są inaczej"

Kondolencje w imieniu kierowców złożył rodzinie Łukasza Urbana przedstawiciel zachodniopomorskiego stowarzyszenia przewoźników drogowych Romuald Szmit. Jak mówił w emocjonalnym wystąpieniu, "ta tragedia nie musiała nastąpić".

Szmit podkreślał, że "kierowcy z całego bloku wschodniego na Zachodzie traktowani są inaczej niż kierowcy niemieccy czy francuscy, czy belgijscy".

 

Według niego, "gdyby Łukasz był wpuszczony na teren firmy, gdzie miał rozładunek, na pewno do tej tragedii by nie doszło".

 

W Baniach (Zachodniopomorskie) zakończyły się uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie. Zmarłego, oprócz rodziny i bliskich, pożegnali przedstawiciele najwyższych władz z prezydentem na czele, mieszkańcy Bań, kierowcy ciężarówek.

 

19 grudnia ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. Według ustaleń niemieckich śledczych, ciężarówką kierował 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri; potem został on zastrzelony przez policjantów we Włoszech. W zamachu w Berlinie zginęło 12 osób, a ok. 50 zostało rannych.

 

Uczestniczący w żałobnej ceremonii prezydent Andrzej Duda złożył po mszy kondolencje najbliższej rodzinie zabitego kierowcy. List kondolencyjny od premier Beaty Szydło odczytała w kościele szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa. W pogrzebie brali też udział m.in. wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, parlamentarzyści z regionu zachodniopomorskiego, przedstawiciel ambasady Niemiec.

 

Kierowcę żegnali też mieszkańcy okolic – tak liczni, że nie wszyscy zmieścili się we wnętrzu kościoła.

 

Solidarność z rodziną zabitego Łukasza Urbana okazali w piątek kierowcy ciężarówek, którzy ustawili się podczas pogrzebu przy rondzie w okolicy kościoła. Na udekorowanych kwiatami samochodach powiewały biało-czerwone flagi i czarne wstęgi. Kierowcy trąbili też na zakończenie uroczystości.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Polacy i ŻYDZI to dwa BRATANKI?! Zobacz, zaskakujące VIDEO!

M. A.

Naukowcy odkryli metodę bardzo wczesnego diagnozowania AUTYZMU. To daje nadzieję!

Redakcja malydziennik

Feministki kłamią! Polska wcale nie chroni dzieci nienarodzonych!

Redakcja malydziennik
Ładuję....