POLITYKA

PRZECZYTAJ list Premier do sprawcy wypadku!

„Postanowiłam zwrócić się do Pana bezpośrednio w tym liście, ze względu na emocje, powstałe wokół zdarzenia, które 10 lutego było naszym udziałem” – tak brzmi początek listu, który premier Beata Szydło wysłała do Sebastiana K. – informuje TVP Info. 21-latkowi prokuratura postawiła zarzut spowodowania wypadku, do którego doszło z udziałem rządowej limuzyny wiozącej szefową rządu.

„Wypadek drogowy to zdarzenie, które zawsze jest splotem nieszczęśliwych okoliczności i nie da się go przewidzieć. Jednak ten wypadek, w którym my braliśmy udział, stał się niestety sprawą polityczną, stąd towarzyszący mu szum medialny. Mam synów w podobnym do Pana wieku i wyobrażam sobie co Pan, i Pana bliscy, teraz czujecie. Samo to zdarzenie jest przeżyciem trudnym i stresującym. W naszej sytuacji dodatkowo te emocje są potęgowane przez zainteresowanie opinii publicznej” – pisze premier Szydło.

 
Podkreśla w liście, że ma świadomość, iż Sebastian K. może obawiać się nierównego traktowania podczas postępowania, ze względu na jej stanowisko. 
„Rozumiem, iż podświadomie może się Pan obawiać, że w związku z pełnioną przeze mnie funkcją, w postępowaniu nie będziemy traktowani równo. Piszę do Pana także, aby zapewnić, że z mojej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Wszystkie strony w prowadzonym postępowaniu mają te same prawa i obowiązki, a jako obywatele, przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi. Nie dopuszczam myśli, że mogłoby być inaczej” – czytamy. 

Jej zdaniem jest wiele osób, które chciałyby wykorzystać całe zdarzenie do gry politycznej. „Niestety, w moim przekonaniu niektórzy z polityków partii opozycyjnych, to nieszczęśliwe zdarzenie próbują wykorzystać do swoich partykularnych interesów. Dla mnie to działanie nieuczciwe i haniebne, mogę nad tym tylko ubolewać. 

Szanowny Panie Sebastianie, toczy się postępowanie i jestem przekonana, że będzie ono transparentne i rzetelne. Życzmy sobie wzajemnie, by ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona, nie powodując niepotrzebnych emocji” – napisała.

Źródło: TVP Info

Komentarze

Zobacz także

Prezydent tego miasta chce, żeby grzywny płacili za nią podatnicy? Żenujące…

Redakcja malydziennik

WIELKIE zatrzymanie przez CBA m.in szefa rady nadzorczej Grupy Azoty. OCZYSZCZANIE POLSKI TRWA!

Redakcja malydziennik

Wstrząsające wyznania córki gen. Potasińskiego. „Tata wrócił w workach na śmieci. Od razu widać, że niektóre szczątki są kobiece”

Ładuję....