POLITYKA

Prorocza wizja Orbana dotycząca naszej przyszłości!

Europa Środkowa przeżywa swój renesans, wzmacnia się i dynamicznie się rozwija. Nie pozwólmy, by nasi krytycy zamglili tę sytuację – mówił w piątek w Krakowie premier Viktor Orban.

Orban uczestniczył w konferencji naukowej o dziejach Europy Centralnej dedykowanej wybitnemu badaczowi tego regionu prof. Wacławowi Felczakowi.

 

Premier Węgier przypomniał, że Wacław Felczak jako historyk zwracał uwagę, że najważniejsze są źródła. "Uważam, że w dzisiejszej Europie obciążonej imigracją, jego zasada +z powrotem do źródeł+ wciąż jest żywa i ważna. Z powrotem do źródeł: do chrześcijańskich, narodowych korzeni" – podkreślił Orban.

 

Jak mówił dyktatury, który chciały rozszerzyć swoje panowanie w Europie Środkowej musiały się liczyć z mocną więzią między Polską i Węgrami, i choć robiły wszystko, by ją zerwać nie powiodło się to.

 

"Obecna rola i siła polityczna naszego regionu w UE, wspieranie się wzajemne krajów Wyszehradzkich, wspólne kroki w sprawie reform europejskich i imigracji, czy też odrodzenie Środkowej Europy, to zjawiska pokazujące najpiękniejszą twarz tego regionu" – powiedział szef węgierskiego rządu.

 

"Obecnie gospodarczo i politycznie jesteśmy regionem najstabilniejszym w Europie. Środkowa Europa przeżywa swój renesans, wzmacnia się i dynamicznie się rozwija. Nie pozwólmy by nasi krytycy zamglili tą sytuację" – podkreślił szef węgierskiego rządu. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wewnętrzny audyt w KOD. "Wierzyliśmy, że wszyscy robią wszystko w KOD za darmo"

Redakcja malydziennik

Sodomici oblegli Warszawę!

Redakcja malydziennik

Kaczyński otwarcie o Trumpie i … Putinie. PRZECZYTAJ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....