ARCHIWUM

Prorocza wizja Orbana dotycząca naszej przyszłości!

Europa Środkowa przeżywa swój renesans, wzmacnia się i dynamicznie się rozwija. Nie pozwólmy, by nasi krytycy zamglili tę sytuację – mówił w piątek w Krakowie premier Viktor Orban.

Orban uczestniczył w konferencji naukowej o dziejach Europy Centralnej dedykowanej wybitnemu badaczowi tego regionu prof. Wacławowi Felczakowi.

 

Premier Węgier przypomniał, że Wacław Felczak jako historyk zwracał uwagę, że najważniejsze są źródła. "Uważam, że w dzisiejszej Europie obciążonej imigracją, jego zasada +z powrotem do źródeł+ wciąż jest żywa i ważna. Z powrotem do źródeł: do chrześcijańskich, narodowych korzeni" – podkreślił Orban.

 

Jak mówił dyktatury, który chciały rozszerzyć swoje panowanie w Europie Środkowej musiały się liczyć z mocną więzią między Polską i Węgrami, i choć robiły wszystko, by ją zerwać nie powiodło się to.

 

"Obecna rola i siła polityczna naszego regionu w UE, wspieranie się wzajemne krajów Wyszehradzkich, wspólne kroki w sprawie reform europejskich i imigracji, czy też odrodzenie Środkowej Europy, to zjawiska pokazujące najpiękniejszą twarz tego regionu" – powiedział szef węgierskiego rządu.

 

"Obecnie gospodarczo i politycznie jesteśmy regionem najstabilniejszym w Europie. Środkowa Europa przeżywa swój renesans, wzmacnia się i dynamicznie się rozwija. Nie pozwólmy by nasi krytycy zamglili tą sytuację" – podkreślił szef węgierskiego rządu. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Koniec krętactw. Za katastrofę smoleńską odpowiada strona rosyjska. Niech ma odwagę się przyznać!

Redakcja malydziennik

Co za skromność! Nie chciał obchodzić swoich 90. urodzin, bo były w… Wielkanoc. Benedykt XVI mówił też, dlaczego jego kraj jest radosny…

Redakcja malydziennik

Znany fizyk straszy świat! "Ludzie muszą znaleźć sposób na osiedlenie się poza Ziemią", gdyż …

Redakcja malydziennik
Ładuję....