ARCHIWUM

Proroctwa biblijne realizują się na Bliskim Wschodzie. Koniec jest blisko. Eksperci nie pozostawiają wątpliwości!

Wojna na Bliskim Wschodzie z Państwem Islamskim jest powtórzeniem starożytnej konfrontacji między Izraelem a Amalekitami – uważa część z ekspertów ds. bezpieczeństwa.

– Księga Wyjścia opowiada o legendarnej walce Izraela z Amalekitami w Refidim, na pustyni w Egipcie. Dwa tysiące lat później w tym samym miejscu toczy się walka przeciw wrogom Izraela – podkreślają autorzy tekstu opublikowanego w „Breaking Israel News”. 

 

Co ciekawe, niewierzący analityk wojskowy z Izraela Giora Shamis, formułuje dokładnie takie same opinie. – Nie jestem religijnym, ale korelacja między Amalekitami a ISIS jest oczywista i powinna być brana pod uwagę w rozważaniach o współczesności – podkreśla Shamis. 

 

Shai Ben Tekoa, były redaktor naczelny telewizji Arutz Sheva, także sugeruje, że ISIS jest nowym wcieleniem Amalekitów. – Tak, jak Amalekici oni szukają bezinteresowanego okrucieństwa – podkreśla Ben Tekoa odnosząc się do masowych mordów i gwałtów na chrześcijanach i innych mniejszościach religijnych. – Biblia jest prawdziwa, a jej bezgraniczny blask jest najlepszym źródłem do zrozumienia obecnej sytuacji – dodał.

 

Także amerykańscy pastorzy MegaKościołów nie pozostawiają wątpliwości, że wojna na Bliskim Wschodzie jest częścią biblijnych proroctw.  Pastor Greg Laurie z Harvest Ministries podkreśla, że powoli zaczynamy być świadkami wydarzeń, które zakończą historię świata. Kostki domina zaczęły już, jego zdaniem, upadać, i niebawem będziemy świadkami objawienia się Antychrysta, a później ostatecznej bitwy i wreszcie powrotu Jezusa Chrystusa.

 

Oczywiście komentarze te wypowiadane są z perspektywy myślenia żydowskiego i protestanckiego, ale coraz częściej także katolicy zaczynają dostrzegać i podkreślać, że wojna na Bliskim Wschodzie ma wymiar apokaliptyczny. Wielu z teologów postrzega ten konflikt z perspektywy Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl/ChristianPost.com

Komentarze

Zobacz także

Lewactwo pogubiło się całkowicie: za rok do miasta wjedziemy tylko STARYMI samochodami. Nowe pójdą w odstawkę

Redakcja malydziennik

Skandal w Kijowie. ZOBACZ NAGRANIE

Redakcja malydziennik

Ważne! Czy dziedziczymy zło po przodkach?

Redakcja malydziennik
Ładuję....