ARCHIWUM

Prokurator domaga się, żeby Donald Tusk stanął przed sądem!

O wezwanie na świadka Donalda Tuska wniósł do sądu prokurator w procesie Tomasza Arabskiego i czworga innych urzędników, oskarżonych w trybie prywatnym o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r.

We wtorek przed Sądem Okręgowym w Warszawie prok. Przemysław Ścibisz wniósł o przesłuchanie Tuska jako świadka; sąd na razie nie wyznaczył terminu przesłuchania. Prokuratura uczestniczy w rozprawach jako "strażnik praworządności".

 

Ścibisz wyjaśnił dziennikarzom, że Tusk jest na liście świadków wnioskowanych w prywatnym akcie oskarżenia autorstwa bliskich kilkunastu ofiar katastrofy (m.in. Anny Walentynowicz, Janusza Kochanowskiego, Andrzeja Przewoźnika, Władysława Stasiaka, Sławomira Skrzypka i Zbigniewa Wassermanna).

 

Według Ścibisza prokurator będzie pytać Tuska o przygotowania zarówno do jego wizyty w Smoleńsku, jak i wizyty Lecha Kaczyńskiego z kwietnia 2010 r. – w zakresie, jakiego dotyczą zarzuty aktu oskarżenia.

 

Jeden z obrońców, mec. Krzysztof Stępiński powiedział PAP, że będzie wnosił o wideokonferencję z Brukselą. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Ta kobieta przekazuje setki milionów dolarów na zabijanie dzieci i promuje homoseksualizm. Papież Franciszek odznaczył ją orderem za zasługi dla Kościoła!

Redakcja malydziennik

Wyłudził kilkadziesiąt tysięcy. Jest w rządzie

Redakcja malydziennik

ZOBACZ co się dzieje na miesięcznicy! CZY DOJDZIE DO ZADYMY?

Redakcja malydziennik
Ładuję....