CYWILIZACJA

Próba zabójstwa Ukraińców budujących metro w Warszawie. Ktoś wrzucił do ich mieszkania…

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o próbie zabójstwa Ukraińców zatrudnionych przy budowie drugiej linii metra w Warszawie. Na zdjęciach widać, że ktoś napisał na ścianie klatki schodowej niecenzuralne słowa pod ich adresem. Nie skończyło się jednak wyłącznie na wyzwiskach…

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Ktoś wrzucił do mieszkania Ukraińców podpaloną butelkę z benzyną, a na ścianie pojawiły się wyzwiska: „K***y upaińskie, won z Polski bydlaki!”. Celowy błąd w napisie miał nawiązywać do UPA – Ukraińskiej Powstańczej Armii, która dokonała rzezi wołyńskiej w latach 40.

Czytaj także: Wystarczył moment nieuwagi. Mały chłopiec ZGINĄŁ na miejscu

W reakcji na to wydarzenie Ukraińcy wystosowali poruszający list.

Polacy budują za granicą, a my wraz z Turkami budujemy dla was stację metra przy ul. Górczewskiej. Przyjechaliśmy tu „za chlebem”, ale nie chcemy go za darmo. Pracujemy bardzo ciężko 25 metrów pod ziemią, aby zasłużyć na zarabianie pieniędzy

– napisali.

Ukraińcy budowniczy podkreślili, że płacą w Polsce podatki, z których nasz rząd finansuje szpitale, szkoły i emerytury. Przyznali, że nie rozumieją w związku z tym, czemu się odrzuca, a po próbie podpalenia ich domu czują się zagrożeni.

O sprawie poinformowano już odpowiednie służby – zajmuje się nią Komenda Rejonowa Warszawa-Wola.

Źródło: Facebook / tosiedzieje.pl

 

Komentarze

Zobacz także

Duch dziecka uchwycony w kamerze? Przerażające nagranie z huśtawką [WIDEO]

Adam Gaafar

Niesamowite! Niemowlę urodziło się z 8 kończynami. Lekarze dokonali CUDU

Redakcja malydziennik

Ta manipulacja Wyborczej przejdzie do historii! Oni nie mogą wytrzymać nawet tego, że domagamy się uznanie obozów śmierci za niemieckie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....