ARCHIWUM

Prezydent Trump wprost: „Ameryka będzie wielka, jeśli jej obywatele otworzą się na łaskę Boga”

Prezydent Donald Trump oświadczył, że Stany Zjednoczone będą wielkim narodem, pod warunkiem, że ich obywatele będą otwarci na łaskę Boga.

Przemawiając w czwartek podczas 66. rocznego narodowego śniadania modlitewnego w Waszyngtonie, D.C., prezydent Trump mówił o związku między wiarą w Boga a narodową wielkością. "Dopóki otwieramy oczy na Bożą łaskę i otwieramy nasze serca na miłość Bożą, dopóty Ameryka będzie na zawsze krajem wolnym, odważnym. Będzie też światłem dla wszystkich narodów" – powiedział Trump.

 

"Kiedy Amerykanie będą otwarcie mówić o swojej wierze i uczyć swoje dzieci, co jest słuszne, nasze rodziny będą się rozwijać, nasze wspólnoty rozkwitną, a nasz naród może osiągnąć wszystko".

 

Trump zachwalał również religijne dziedzictwo Stanów Zjednoczonych. Wskazał choćby na motto, które widnieje na banknotach amerykańskich: „W Bogu mamy nadzieję. Prezydent podkreślił, że "w całej naszej historii widzimy historię Boskiej opatrzności ".

 

"Nasze prawa nie są nam dane przez człowieka, nasze prawa pochodzą od naszego Stwórcy,, żadna ziemska siła nie może odebrać nam tych praw" – stwierdził Trump.

 

"Właśnie dlatego słowa „Chwała Bogu" są wyryte na szczycie pomnika Waszyngtona i te same słowa zostały wyryte w sercach naszego ludu, więc dzisiaj wychwalamy Boga za to, jak prawdziwie pobłogosławił Amerykanom”. 

 

Przemowa Trumpa była częścią dorocznego ogólnonarodowego śniadania modlitewnego, ważnego wydarzenia, w którym uczestniczyło kilku członków Kongresu, przywódcy światowi i religijni oraz inni honorowi goście.

 

Źródło: Christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Schetyna powinien zapłacić 2,5 mln zł. za okupację Sejmu! I tak może się stać!

Redakcja malydziennik

Rekolekcje adwentowe. Kościół jest dobry

Redakcja malydziennik

W Warszawie warto wystawiać bluźniercze sztuki. Władze Teatru Powszechnego mogą śmiać się krytykom w twarz!

Redakcja malydziennik
Ładuję....