POLITYKA

Prezydent tego miasta chce, żeby grzywny płacili za nią podatnicy? Żenujące…

– Pani prezydent podjęła osobiście polityczną decyzję, że nie będzie się przed komisją weryfikacyjną stawiała. Przerzucanie w tej chwili odpowiedzialności na mieszkańców Warszawy, żeby to oni płacili kary za jej niestawiennictwo, jest nieetyczne i oburzające –ocenił Paweł Rabiej, członek Komisji Weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji.

Za kilkukrotne niestawienie się przed Komisją Weryfikacyjną ds. warszawskiej reprywatyzacji Hanna Gronkiewicz-Waltz została kilkukrotnie obłożona karą grzywny, której łączna wysokości to 12 tys. zł.  Jednak prezydent Warszawy nie zamierza płacić kwoty z własnej kieszeni. Gazeta "Fakt" ustaliła, że Gronkiewicz-Waltz chce obciążyć nią… mieszkańców Warszawy. Kancelaria Adwokacko-Radcowska Pociej, Dobois, Kosińska-Kozak, która reprezentuje przed komisją prezydent Warszawy wysłała do Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej Patryka Jakiego 16 pism, w których dowodzi, że to nie Gronkiewicz-Waltz musi zapłacić grzywny nałożone przez Komisję, leczprezydent Warszawy. Wynika z tego, że za grzywny musieliby zapłacić podatnicy.

 

W rozmowie z TVP Info Paweł Rabiej z Nowoczesnej skrytykował ten oburzający i pożałowania godny pomysł. – Pani prezydent podjęła osobiście polityczną decyzję, że nie będzie się przed komisją weryfikacyjną stawiała. Przerzucanie w tej chwili odpowiedzialności na mieszkańców Warszawy, żeby to oni płacili kary za jej niestawiennictwo, jest nieetyczne i oburzające ocenił członek Komisji Weryfikacyjnej.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

Kijowski NIE MA WSTYDU. Po ujawnieniu kłamstw nie zamierza odejść. I trudno się dziwić za tyle kasy niejeden rezygnuje z honoru

Redakcja malydziennik

Lewackie agencje ratingowe nie wiedzą co robić: sytuacja jest tak dobra, że krytyka rządu to ekwilibrystyka

Redakcja malydziennik

Wojna coraz bliżej. Rosyjska flota zajęła pozycje!

Redakcja malydziennik
Ładuję....