CYWILIZACJA POLITYKA

Prezydent podpisał NOWELIZACJĘ ustawy o PIT. Sprawdź, czy ZYSKASZ

Prezydent podpisał w środę 24 lipca ustawę o PIT. Wejdzie ona w życie już 1 sierpnia 2019 roku.

Nowelizacja ustawy o PIT odnosi się do dochodów z 2019 roku. Dotyczy wszystkich do 26. roku życia. Podatek dochodowy od osób fizycznych będzie dla nich zerowy. Będzie się to liczyć już od wejścia ustawy w życie 1 sierpnia 2019 roku.

 

Zwolnienie ogranicza limit kwotowy: roczny limit wynosi 85 528 zł. Z uwagi na wejście w życie ustawy w sierpniu w odniesieniu do dochodów uzyskanych w 2019 r., limit zwolnienia wyniesie 35 636,67 zł.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zapadł wyrok. Niemiecka gazeta przeprosi za mieszanie Polaków w Holokaust

 

Zwolnienie będzie stosowane w zeznaniu podatkowym składanym przez podatnika za rok 2019 lub podatnik może złożyć płatnikowi oświadczenie, że jego dochody są w całości objęte zwolnieniem. W rezultacie zwolni to płatnika z pobierania zaliczek od dochodów.

 

Ponadto nadwyżka przychodów ponad kwotę limitu będzie opodatkowana na ogólnych zasadach. Uwzględniając oczywiście kwotę wolną od podatku oraz preferencyje zasady obliczania podatku dla małżonków oraz osób samotnie wychowujących dzieci.

 

Źródło: deon.pl

 

Komentarze

Zobacz także

Ani urzędy stanu cywilnego, ani ołtarz ślubny nie są właściwymi miejscami dla dzieci. Niemcy chcą ukrócić śluby imigrantów z osobami nieletnimi

Redakcja malydziennik

NIESAMOWITE! Donald Trump jednak realizuje swoje obietnice – w budżecie znalazł pieniądze na mur, wojsko, uciął natomiast z… ochrony środowiska

Homoseksualiście w strachu przed islamem, szukają schronienie u … skrajnej prawicy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....