POLITYKA

Prezydent konkretnie: Małżeństwo, zgodnie z polską konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny!

Małżeństwo, zgodnie z polską konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny; nie sądzę by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu, tak żeby on nawet był interpretowany inaczej – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

 

 

Prezydent był pytany we wtorek w Telewizji Republika, czy w Polsce możliwa jest zmiana, aby wprowadzić "jakąś formę związku osób tej samej płci" i wpisać to do prawa.

 

"W Polsce ten problem jest jasno i wyraźnie uregulowany w konstytucji. Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Tutaj problemem jest jasna i wyraźna norma konstytucyjna" – zaznaczył Andrzej Duda.

 

"Nie sądzę żeby była większość polityczna, która w tym zakresie zgodziłaby się na jakąkolwiek zmianę w konstytucji, która by rozwadniała ten zapis i pozwalała interpretować ten zapis, że małżeństwo to może jest jakiś inny związek" – podkreślił.

 

Dopytywany, prezydent powtórzył: "Małżeństwo zgodnie z polską konstytucją jest związkiem kobiety i mężczyzny, nie sądzę by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu tak, żeby on nawet był interpretowany inaczej". (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

No proszę, Trump wygrał wybory i zmniejszyły się egzekucje skazanych na karę śmierci

Redakcja malydziennik

Cztery zachodnie laboratoria włączą się w badanie katastrofy smoleńskiej. Będzie przełom?

Szwedzi przyjęli tysiące imigrantów, a teraz nie wiedzą, co z nimi zrobić. Nie mają pracy i perspektyw, a kraj wychowuje kolejne pokolenia sfrustrowanych muzułmanów

Redakcja malydziennik
Ładuję....