ARCHIWUM

Prezydent Duda serdecznie pogratulował Trumpowi zwycięstwa. "Więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi to wspaniały przykład strategicznego partnerstwa"

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Trumpowi wygranej w wyborach prezydenckich w USA, życząc mu bardzo udanej kadencji. Więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi to wspaniały przykład strategicznego partnerstwa bazującego na wspólnych wartościach – napisał Duda w liście gratulacyjnym do Trumpa.

"Pragnę pogratulować Panu zwycięstwa w wyborach 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych i życzyć Panu bardzo udanej kadencji. Więzi między Rzeczpospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi to wspaniały przykład strategicznego partnerstwa bazującego na wspólnych wartościach, u których podstawy leży wolność, tak droga Polakom, Amerykanom i mnie osobiście" – podkreślił prezydent.

Duda zaznaczył, że w ostatnich dziesięcioleciach nie tylko rozwinęliśmy liczne inicjatywy w celu wzmocnienia wzajemnych relacji, między innymi konsultacje polityczne na wysokim szczeblu, a także znacząco rozszerzyliśmy współpracę w kluczowych obszarach, takich jak: bezpieczeństwo, obronność, handel i innowacje.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Po tylu latach czekania i wielu sprzeciwach #dobrazmiana wreszcie postawi pomniki smoleńskie w centrum Warszawy!

Redakcja malydziennik

Ojciec Święty rusza do Fatimy i zachęca żeby… nie bać się prawdy!

Redakcja malydziennik

Jarosław Kaczyński chwali ojca Radio Maryja. ZOBACZ ZA CO!

Redakcja malydziennik
Ładuję....