ARCHIWUM

Prezydent Duda rozmawiał z Merkel. O czym? ZOBACZ!

Prezydent Andrzej Duda i kanclerz Angel Merkel podkreślili w poniedziałkowej rozmowie telefonicznej, że Polska i Niemcy opowiadają się za trwałością więzi transatlantyckiej i za wspólnymi zobowiązaniami dot. bezpieczeństwa NATO – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Rozmowa telefoniczna trwała pół godziny – powiedział Szczerski. "To etap konsultacji przed szczytem NATO. Prezydent Duda i kanclerz Merkel omówili agendę szczytu i stanowiska obu państw, podkreślając, że Polska i Niemcy wspólnie opowiadają się za trwałością więzi transatlantyckiej i wspólnymi zobowiązaniami dotyczącymi bezpieczeństwa Sojuszu. Potwierdzili zaangażowanie w wypełnianie postanowień szczytu w Walii i szczytu w Warszawie, jeśli chodzi także o wzmocnienie wschodniej flanki" – poinformował Szczerski.

 

Według niego Andrzej Duda i Angela Merkel zgodzili się, że w kwestii wydatków na obronę, "każde państwo ma prawo do indywidualnej ścieżki dojścia do realizacji zobowiązań sojuszniczych".

 

W czwartek w Brukseli przywódcy państw NATO mają rozmawiać o wydatkach na obronność, wzmocnieniu więzi transatlantyckich oraz walce z terroryzmem. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Ksiądz Sowa nigdy nie zdradził doktryny. A brak przychylności wobec PiS nie wyklucza z Kościoła!

Redakcja malydziennik

To już przesada. Tylko zwolennicy Owsiaka będą mogli nauczać religii?

Redakcja malydziennik

Lekcja dla muzułmanek w TV: Zamaskuj siniaki od męża

Redakcja malydziennik
Ładuję....