ARCHIWUM

Prezydent Duda konkretnie: Polska potrzebuje nowej konstytucji, by się skutecznie rozwijać!

Polska potrzebuje nowej konstytucji, by sprawniej i skuteczniej się rozwijać, by być państwem zgodnym z wolą jej obywateli, silnym, liczącym się na arenie międzynarodowej, ale jednocześnie bliskim społeczeństwu – powiedział w środę w orędziu prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że wierzy głęboko, iż nikt nie będzie podważał opinii narodu wyrażonej w referendum – prezydent zwróci się do Senatu, by referendum odbyło się 11 listopada 2018 r. "Późniejszą pracę uwieńczy projekt nowej konstytucji dla Rzeczypospolitej. Niech to wspólne dzieło będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za przyszłość narodu i naszego państwa" – powiedział Duda.

 

Ocenił, że Polska potrzebuje nowej konstytucji. "Potrzebuje jej, by sprawniej i skuteczniej się rozwijać, by mogła być państwem zgodnym z wolą jej obywateli, silnym, liczącym się na arenie międzynarodowej, ale jednocześnie bliskim społeczeństwu, gwarantującym obywatelom wolność i równość" – powiedział prezydent.

 

Do udziału w referendum, "w tym dziejowym zadaniu" zachęcał wszystkich, bez względu na wyznanie, poglądy polityczne i światopogląd. "Wspólnie stwórzmy naszą nową konstytucję. Konstytucję dla Polski, dla nas wszystkich" – powiedział prezydent. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

82 lata temu zmarł marszałek Józef Piłsudski. Czy pojednał się z Bogiem!

Redakcja malydziennik

CZŁOWIEKU! Módl się o … dobrą śmierć! I to już teraz!

Redakcja malydziennik

TO JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO. Dzieci zamordowanego w Wielkanoc mężczyzny do mordercy: … NIESAMOWITE

Redakcja malydziennik
Ładuję....