POLITYKA

Prezydent apeluje do opozycji, by umożliwiła pracę w Sejmie

Prezydent Andrzej Duda apeluje do wszystkich stron sporu politycznego, aby obniżyć napięcie i wrócić do normalnego dialogu. Apeluje przede wszystkim do opozycji, aby umożliwiła normalną pracę w parlamencie – powiedział w niedzielę szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

"Pan prezydent apeluje do wszystkich stron sporu politycznego właśnie o to, aby nieco obniżyć to napięcie, wrócić do normalnego dialogu. Apeluje przede wszystkim właśnie do opozycji – i stąd te spotkania – żeby jednak umożliwiła normalną pracę w parlamencie" – powiedział Magierowski na niedzielnym briefingu prasowym zorganizowanym w związku z odbywającymi się tego dnia spotkaniami prezydenta z liderami ugrupowań opozycyjnych.

 

Jak mówił, źródłem obecnego konfliktu politycznego była kwestia nowych zasad funkcjonowania mediów w parlamencie, przeciwko którym niektóre media zaprotestowały. 

 

"Bez wątpienia w przekonaniu pana prezydenta mówienie o cenzurze w Sejmie, czy o drastycznym ograniczeniu wolności słowa jest w tym wypadku duża przesadą i prezydent ubolewa nad tym, że taki właśnie pretekst został wykorzystany przez opozycję do tego, żeby zaburzyć obrady parlamentu" – powiedział Magierowski.

 

Z drugiej strony – zaznaczył – prezydent uważa, ze wszelkie tego typu zmiany powinny być poddane szerokim konsultacjom ze wszystkimi zainteresowanymi redakcjami i dziennikarzami.

 

Rozmowy z liderami opozycji służą uspokojeniu nastrojów; dzięki nim prezydent ma też uzyskać bardzo szczegółową wiedzę o piątkowych wydarzeniach w Sejmie – powiedział w niedzielę dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, Marek Magierowski.

 

"Te rozmowy służą głównie temu, żeby po pierwsze uspokoić nastroje, żeby – jak wspomniałem – wrócić do normalnego, cywilizowanego dialogu politycznego. A drugim celem jest to, aby pan prezydent uzyskał bardzo szczegółową i jak najszerszą wiedzę na temat tego, co się tak naprawdę w Sejmie w piątek wieczorem wydarzyło. I stąd rozmowy o dwóch sprawach właściwie, bo innych tematów nie poruszano podczas tych dotychczasowych trzech spotkań. Czyli: właśnie kwestia regulacji dotyczących mediów i kwestia tego, jak wiemy kontrowersyjnego w opinii niektórych obserwatorów, głosowania w Sali Kolumnowej" – mówił podczas spotkania z dziennikarzami.

 

"To są te dwie kwestie, które były poruszane w rozmowach pana prezydenta z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Ryszardem Petru i Pawłem Kukizem. I zapewne będą to też tematy rozmowy z panem Grzegorzem Schetyną" – powiedział Magierowski.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Rośnie rating dla Polski! Wygląda to na sukces ekipy Beaty Szydło. Poznaj szczegóły

Pogodowy armagedon. Grozi nam…

Oto jakie chamy są fanami KODu. Profesor do szefowej "Wiadomości": I czego się cieszysz, głupia ci…?

Redakcja malydziennik
Ładuję....