ARCHIWUM

Prezydent apeluje do opozycji, by umożliwiła pracę w Sejmie

Prezydent Andrzej Duda apeluje do wszystkich stron sporu politycznego, aby obniżyć napięcie i wrócić do normalnego dialogu. Apeluje przede wszystkim do opozycji, aby umożliwiła normalną pracę w parlamencie – powiedział w niedzielę szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

"Pan prezydent apeluje do wszystkich stron sporu politycznego właśnie o to, aby nieco obniżyć to napięcie, wrócić do normalnego dialogu. Apeluje przede wszystkim właśnie do opozycji – i stąd te spotkania – żeby jednak umożliwiła normalną pracę w parlamencie" – powiedział Magierowski na niedzielnym briefingu prasowym zorganizowanym w związku z odbywającymi się tego dnia spotkaniami prezydenta z liderami ugrupowań opozycyjnych.

 

Jak mówił, źródłem obecnego konfliktu politycznego była kwestia nowych zasad funkcjonowania mediów w parlamencie, przeciwko którym niektóre media zaprotestowały. 

 

"Bez wątpienia w przekonaniu pana prezydenta mówienie o cenzurze w Sejmie, czy o drastycznym ograniczeniu wolności słowa jest w tym wypadku duża przesadą i prezydent ubolewa nad tym, że taki właśnie pretekst został wykorzystany przez opozycję do tego, żeby zaburzyć obrady parlamentu" – powiedział Magierowski.

 

Z drugiej strony – zaznaczył – prezydent uważa, ze wszelkie tego typu zmiany powinny być poddane szerokim konsultacjom ze wszystkimi zainteresowanymi redakcjami i dziennikarzami.

 

Rozmowy z liderami opozycji służą uspokojeniu nastrojów; dzięki nim prezydent ma też uzyskać bardzo szczegółową wiedzę o piątkowych wydarzeniach w Sejmie – powiedział w niedzielę dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, Marek Magierowski.

 

"Te rozmowy służą głównie temu, żeby po pierwsze uspokoić nastroje, żeby – jak wspomniałem – wrócić do normalnego, cywilizowanego dialogu politycznego. A drugim celem jest to, aby pan prezydent uzyskał bardzo szczegółową i jak najszerszą wiedzę na temat tego, co się tak naprawdę w Sejmie w piątek wieczorem wydarzyło. I stąd rozmowy o dwóch sprawach właściwie, bo innych tematów nie poruszano podczas tych dotychczasowych trzech spotkań. Czyli: właśnie kwestia regulacji dotyczących mediów i kwestia tego, jak wiemy kontrowersyjnego w opinii niektórych obserwatorów, głosowania w Sali Kolumnowej" – mówił podczas spotkania z dziennikarzami.

 

"To są te dwie kwestie, które były poruszane w rozmowach pana prezydenta z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Ryszardem Petru i Pawłem Kukizem. I zapewne będą to też tematy rozmowy z panem Grzegorzem Schetyną" – powiedział Magierowski.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Dedykowane tym, którzy bronią ZOMO!

Redakcja malydziennik

Nie do wiary! Tusk mówi o UE językiem … Kaczyńskiego!

Redakcja malydziennik

ISIS na Filipinach chce zabić zakładników. Więziony ksiądz prosi: niech wojsko opuści miasto

Redakcja malydziennik
Ładuję....