CYWILIZACJA

Prezent od Tesco na Boże Narodzenie: homoseksualiści i muzułmanie. Zobacz reklamę sieci!

Potentat handlu, brytyjska sieć Tesco, wypuściła właśnie nową reklamę zachęcającą do zwiększonego konsumpcjonizmu przed Bożym Narodzeniem. Klienci są nią jednak zaszokowani.

W Wielkiej Brytanii świąteczny spot Tesco postanowił ubogacić kulturowo Brytyjczyków. Oprócz jednak klasycznych rodzin, w reklamie pojawili się muzułmanie i homoseksualiści. Pan Jezus urodził się dla wszystkich, ale żeby sprowadzać święta do tak prostej propagandy?

 

Rodzina w kuchnia, matka z córką przy indyku i… dwaj homoseksualiści z dzieckiem zaglądający do piekarnika – taką sekwencją scen rozpoczyna się reklama Tesco. Dalej kobieta nie może poradzić sobie z wyjęciem pieczeni z piekarnika, dyskusje nad potrawą, płonący piekarnik, podjadający mężczyzna i goniące się dzieci. A potem 4 kobiety zawinięte w chusty witają się w domu udekorowanym świątecznie. Muzułmańska rodzina świętująca jak chrześcijanie, rodziny bawiące się z dziećmi i rytualne krojenie indyka. I na koniec lektor: „jakkolwiek obchodzisz święta, mamy dla ciebie indyka. Wszyscy są zaproszeni do Tesco”.

 

Miła i wesoła reklama, czy nachalna propaganda? Twórcy spotu tłumaczą, że ich zamiarem było pokazanie wielokulturowości i różnorodności nawet podczas tego typowo chrześcijańskiego święta. „Przecież muzułmanie czy niewierzący także mogą obchodzić Boże Narodzenie. A swoją drogą Jezus jest także i muzułmańskim prorokiem” – napisał zarząd sieci na swojej oficjalnej stronie.

 

Na spot od razu zareagowali internauci: „po co pokazywać, że muzułmanie obchodzą Boże Narodzenie skoro wszyscy wiemy, że tak nie jest” – głosi jeden z komentarzy. Gdy Allah nie patrzy, to może obchodzą. W innym wypadku obchodzą szerokim łukiem…

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Gonić alimnenciarzy, ale także… Bo dziecko potrzebuje…

Pocałunek tej pary nie spodobał się obsłudze klubu. ZOBACZ, co zrobiły ich mamy!

Sąd wydał decyzję w sprawie bestii z Chełmży. Na jaw wyszły mroczne fakty z przeszłości sadysty

Adam Gaafar
Ładuję....