POLITYKA

Premier Szydło wyrasta na LIDERA w Europie? Na pewno wśród naszych SOJUSZNIKÓW! "Nie zgadzamy się na podział UE"

Premier Beata Szydło poinformowała, że szefowie państw Grupy Wyszehradzkiej przyjęli w czwartek wspólne stanowisko o przyszłości Europy, które będzie prezentowana na szczycie w Rzymie. W deklaracji jest mowa m.in. o konieczności reform UE i zachowaniu jedności Unii.

"Muszę powiedzieć z satysfakcją, że przyjęliśmy dzisiaj wspólne stanowisko, deklarację o przyszłości Europy, którą będziemy prezentowali wspólnie, jako Grupa Wyszehradzka na szczycie w Rzymie" – powiedziała premier Szydło w czwartek na wspólnej konferencji prasowej z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie.

 

Jak dodała, w tej deklaracji, premierzy państw Grupy przedstawiają konkretne propozycje. "To jest nasz plan na Europę, plan na Europę Grupy Wyszehradzkiej" – podkreśliła szefowa rządu.

 

"W tym planie podkreślamy konieczność reformy Unii Europejskiej, w związku z negatywnymi zmianami w UE, a także w otoczeniu zewnętrznym. Podkreślamy, jak kluczowe dla jedności Unii jest zachowanie jej jedności. Każdy model przyszłej współpracy musi gwarantować integralność, spójność wspólnego rynku strefy Schengen i samej Unii" – powiedziała Szydło.

 

"Nie zgadzamy się na podziały w Unii i nigdy na takie podziały się nie zgodzimy" – oświadczyła premier.(PAP)

Źródło: mrr/ par/

Komentarze

Zobacz także

Rosja to poważne cybernetyczne zagrożenie dla USA. Szefowie wywiadu nie mają wątpliwości

Redakcja malydziennik

Halo, halo, pośle Szczerba, niedługo świętujecie 17 września?

Redakcja malydziennik

Są zarzuty wobec Tunezyjczyka, który zabił Polaka w Ełku!!!

Redakcja malydziennik
Ładuję....