ARCHIWUM

Premier Szydło: program rządu PiS, to program napisany przez Polaków. Polska wreszcie może czuć się bezpiecznie

Trwa konferencja prasowa premier Polski Beaty Szydło. Pani Premier podsumowuje rok swoich rządów. Pada wiele pięknych słów, jak i wiele kolejnych obietnic.

Program rządu PiS, to program napisany przez Polki i Polaków, z różnych miejscowości, z dużych miast i wsi, przez ludzi różnych stanów i różnych zawodów, przez starszych i młodszych – powiedziała premier Beata Szydło na konferencji podsumowującej rok rządów.

 

"Program rządu PiS, który w tej chwili nasz rząd realizuje, to jest program napisany przez was, przez Polki i Polaków, z całej Polski, z różnych miejscowości, z różnych stron, z dużych miast, z małych miasteczek i ze wsi, przez ludzi różnych stanów i różnych profesji, zawodów, przez starszych i młodszych" – powiedziała we wtorek premier.

 

Jak oceniła, kampania wyborcza była niezwykła, bo politycy PiS przez wiele lat jeździli po Polsce i rozmawiali z Polakami.

 

"To wy państwo na tych spotkaniach, które odbywaliśmy z wami, mówiliście nam o jakiej Polsce marzycie, mówiliście o tym, że chcecie, aby Polska była bezpieczna, żeby wasze rodziny mogły godnie żyć, że nie oczekujecie wielkich rzeczy, że tak naprawdę potrzebna jest wam zwykła, normalna stabilizacja" – powiedziała szefowa rządu. Jak dodała, Polacy mówili też, że chcą m.in. dobrej, bezpiecznej szkoły, blisko siebie posterunków policji, ośrodków zdrowia, poczty, że chcą godnej pracy, że – kiedy zajdzie taka potrzeba – będą bronieni przez państwo.

 

Podczas swojego wystąpienia szefowa rządu wskazywała, że podczas kampanii wyborczej Polacy wskazywali, iż chcą, by "w Polsce była wreszcie taka władza i tacy politycy, którzy nie będą zajmowali się swoimi sprawami, tylko będą zajmowali się waszymi sprawami, sprawami zwykłych ludzi".

 

"Chcecie, żeby państwo było uczciwe, żeby sądy były uczciwe i policja, która zawsze jest wtedy, kiedy dzieje się coś złego i staje po stronie słabszych. Aby państwo było silne wobec tych, którzy nie są uczciwi, ażeby nie było silne wobec słabych, tylko żeby tych słabych wspierało" – mówiła.

 

Premier Szydło dodała, że Polacy chcieli też, aby Polska rozwijała się coraz szybciej, rozwijała przemysł i swoją produkcję.

 

"Myśmy was słuchali i usłyszeliśmy co do nas mówicie. Tak powstał program PiS, na który wy państwo odpowiedzieliście pozytywnie; zaufaliście nam i daliście nam mandat do rządzenia" – wskazała.

 

"To wielka odpowiedzialność, wielki zaszczyt, to jest służba. Zawsze każdego dnia musimy powtarzać, że przede wszystkim wam służymy. Służymy Polakom i służymy naszej ojczyźnie" – podkreśliła premier. (

 

"Przez ten ostatni rok nie uniknęliśmy błędów, ale potrafimy z tych błędów wyciągać wnioski, potrafimy je korygować i wiemy doskonale, że nasze wielkie zobowiązanie wobec was, uczciwego rządzenia, rządzenia dla ludzi, zajmowania się zwykłymi sprawami zwykłych ludzi, jest naszym zobowiązaniem, którego musimy dotrzymać" – mówiła premier.

 

Oceniła, że był to rok ciężkiej pracy, ale – jak dodała – nie było to zaskoczeniem. "Nie ukrywamy tego i wiedzieliśmy też, że nie będzie łatwo. Jeżeli chcemy spełnić te wszystkie zobowiązania, które podjęliśmy, to musimy wykazać się determinacją, konsekwencją i konsekwentnie ten nasz plan i harmonogram realizować. Tak się dzieje" – zaznaczyła.

 

Podsumowała, że w ciągu 12 miesięcy zrealizowano projekty planowane w expose. "Zajęliśmy się też sprawami, które często wykraczały poza ten plan ówczesny, bo takie jest życie, bo dzieją się różne sprawy" – podkreślała.

 

Szydło przypomniała, że w Warszawie odbył się bardzo ważny szczyt NATO, na którym podjęte zostały – jak mówiła – przełomowe decyzje, co do obronności Polski.

 

"Wreszcie Polska może czuć się bezpiecznie, ponieważ polska armia, polskie wojsko jest modernizowana, odbudowywana, jest wzmacniana" – powiedziała szefowa rządu.

 

Jak mówiła, "wielkie dzieło odbudowy polskiego wojska, które realizuje minister obrony Antoni Macierewicz, ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa Polski".

 

"Polska, jako lojalny członek międzynarodowych sojuszów, jest zobowiązana do tego, by wypełniać deklaracje, które wcześniej składaliśmy i zabiegać o to, aby bezpieczeństwo Polski łączyło się z bezpieczeństwem Europy i świata" – podkreśliła premier.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Tam, gdzie nie liczy się prawda zaczyna liczyć się tylko władza. Nieoczekiwane skutki liberalnej interpretacji „Amoris laetitia"

Redakcja malydziennik

Pracujesz na śmieciówce? Wkrótce osoby pracujące w oparciu o umowę o dzieło czeka DUŻA ZMIANA

Redakcja malydziennik

WRESZCIE! Polska stanie się wkrótce potęgą w Europie! Polska stanie się najbliższym sojusznikiem USA

Redakcja malydziennik
Ładuję....