POLITYKA

Premier Szydło ostro: "ten szczyt jest nieważny"

Zgłosiłam, iż nie będę przyjmować konkluzji z tego szczytu Unii Europejskiej – poinformowała w czwartek na konferencji w Brukseli premier Beata Szydło. Według premier, jeśli jakieś państwo konkluzji ze szczytu UE nie przyjmie, wówczas "ten szczyt jest nieważny".

Tusk został w czwartek ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. W trakcie szczytu UE w Brukseli odbyło się głosowanie, w którym – jak poinformowały unijne źródła – przeciw wyborowi Tuska była tylko premier Beata Szydło, pozostali unijni przywódcy poparli go.

 

"Zgłosiłam, iż nie będę przyjmować konkluzji z tego szczytu, w tej chwili trwają oczywiście obrady" – powiedziała premier.

 

Jak dodała, jej stanowisko ws. nieprzyjęcia konkluzji "jest jasne". "Szczyt nie będzie ważny, a mimo to w tej chwili przewodniczący Tusk razem z 27 premierami próbują szukać jakiejś innej formy prawnej, ażeby przyjąć dokument, nie wiem jaki, nie wiem na jakich zasadach" – mówiła.

 

"Jest jasno napisane i jasno określone, że szczyty kończą się konkluzjami, jeżeli jakieś państwo konkluzji nie przyjmuje, tzn. że ten szczyt jest nieważny" – dodała.

 

Według premier, szukanie obecnie naprędce "jakiegoś innego rozwiązania" ws. przyjęcia konkluzji pokazuje, że "tutaj nie ma zasad".

 

"Ja na pewno żadnego dokumentu z tego szczytu nie przyjmę" – zadeklarowała. (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Wkrótce polska armia będzie POTĘGĄ! Wszystko dzięki ambitnym planom, aby spełniać wymagania…

Redakcja malydziennik

Ustawa antyterrorystyczna działa! W Polsce jest DUŻO BEZPIECZNIEJ

Redakcja malydziennik

Trump dumnie o Polaku: "pomógł ukształtować historię naszego kraju"

Redakcja malydziennik
Ładuję....