POLITYKA

Premier Szydło: Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji!

Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji – oceniła w sobotę w Pekinie premier Beata Szydło, odnosząc się do potwierdzenia przez agencję Moody’s ratingu dla Polski. Według niej program Prawa i Sprawiedliwości przynosi efekty i "będzie jeszcze lepiej".

Agencja Moody’s potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A2. Jednocześnie agencja podniosła perspektywę ratingu z negatywnej do stabilnej. W ocenie agencji ryzyka fiskalne oraz inwestycyjne, a także niepewność polityczna w Polsce zmalały.

"Myślę, że wyniki będą jeszcze lepsze i prognozy będą jeszcze lepsze. Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji" – zaznaczyła premier w rozmowie z dziennikarzami.

"Mieliśmy rację, od początku, kiedy powstał rząd Prawa i Sprawiedliwości, mówiliśmy o tym" – podkreśliła. "Wprowadziliśmy program gospodarczy, który przynosi efekty i będzie jeszcze lepiej. Polska jest bezpiecznym, stabilnym państwem z dobrym klimatem dla gospodarki. Myślę, że kolejne miesiące będą pokazywały, że wyniki będą jeszcze lepsze" – dodała premier.

Z Pekinu Magdalena Cedro (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Sprawa tragicznej śmierci Magdaleny Żuk POWRACA! Zobacz o co chodzi!

Merkel zmienia zdanie ws. uchodźców

Redakcja malydziennik

Demolują Paryż koktajlami Mołotowa. Te dzielnice przekształciły się w getta

Ładuję....