POLITYKA

Premier negocjowała, proponowała, a rezydenci i tak swoje. Oto kulisy negocjacji!

Ustawa, która ma zagwarantować zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 6 proc. PKB, jest już prawie gotowa – powiedziała premier. Beata Szydło zadeklarowała także, że w 2018 r. pula na wynagrodzenia dla rezydentów i stażystów wzrośnie o 40 proc.

"W 2018 r. pula na wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów i stażystów wzrośnie o ponad 40 proc. w porównaniu do wydatków realizowanych przez naszych poprzedników" – powiedziała premier Beata Szydło podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego. Dodała, że docelowo, z końcem 2021 roku lekarze rezydenci będą zarabiali minimum 5251 zł. Z kolei jeszcze w tym roku, z wyrównaniem od lipca, rezydenci będą otrzymywali pieniądze w ramach puli podwyżek.

 

"Państwo musicie zdawać sobie też sprawę z tego, że my w tej chwili musimy nadrobić zaległości z poprzednich lat i musimy naprawić poprzedni system" – zwróciła się do obecnych na spotkaniu. "Chcemy wprowadzić zmiany systemowe" – oznajmiła Beata Szydło.

 

W spotkaniu uczestniczył także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. "Ustawa działa, już funkcjonuje, będę pani premier towarzyszył w tych rozmowach. W tej chwili chcę powiedzieć jednoznacznie: ustawa działa, nie mam informacji, żeby były kłopoty z jej wdrażaniem. Tam, gdzie nie zostały dopracowane szczegóły, to podwyżki obowiązują od 1 lipca, nie ma obawy, że przedłużenie się rozmów spowoduje uszczerbek pracowników" – powiedział.

 

Nawet pomimo tych warunków rezydenci postanowili wznowić głodówkę. "Ja dotrzymałam słowa, spotkaliśmy się i rozmawialiśmy kilka godzin" – skomentowała sprawę Beata Szydło.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Nazwał transpłciowego chłopaka dziewczynką… I rozpętała się wielka AFERA

Redakcja malydziennik

Heretycy czy bracia? Jak katolik ma celebrować 500 -lecie Reformacji?

Redakcja malydziennik

CEJROWSKI chwali KONFEDERACJĘ. „Nie chodzi o to, by głosować na zwycięzców, lecz…”

Adam Gaafar
Ładuję....