POLITYKA

Premier Morawiecki POZYWA GAZETĘ WYBORCZĄ! „Kłamstwa i manipulacje”

Premier Mateusz Morawiecki pozwie „Gazetę Wyborczą” za artykuł, w którym zarzucono mu, że „uwłaszczył się na gruntach kościelnych”.

Premier Mateusz Morawiecki podjął zdecydowane kroki wobec manipulacji zawartych w artykule, który ukazał się niedawno na łamach „Gazety Wyborczej”.

„Gazeta Wyborcza po raz kolejny łamie podstawowe standardy dziennikarskiej rzetelności. Dzisiejszy tekst red. Jacka Harłukowicza opiera się o niedopowiedzenia, domysły, spekulacje i nieprawdziwe sformułowania” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Informacyjne Rządu.

Czytaj także: Premier Morawiecki mówi o przygotowaniach do wojny. Zdradził…

Autor artykułu z „Gazety Wyborczej” stwierdził między innymi, że „obecny premier nie lubi się chwalić majątkiem”, po czym dodał, iż w 2002 r. kupił za pięciokrotnie niższą kwotę grunty kościelne warte 4 mln zł.

Dziennikarz przypomniał także, że przed objęciem funkcji premiera Mateusz Morawiecki dokonał podziału majątku z żoną Iwoną. Na tej podstawie Harłukowicz stara się dowodzić, że szef rządu próbuje ukrywać swój majątek.

W odpowiedzi CIR na artykuł z „Wyborczej: czytamy:

Autor przemilczał fakty, które zaprzeczały postawionym przez niego tezom. Np. w odpowiedzi udzielonej mu przez Centrum Informacyjne Rządu wskazano wyraźnie, że wiedzę o możliwości nabycia działki pani Iwona Morawiecka uzyskała 17 lat temu z więcej niż jednego źródła („wiedzę o możliwości zakupu działki Pani Iwona Morawiecka pozyskała m.in. od znajomego, który zajmował się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości”). Autor artykułu pominął ten fragment i wprost sformułował wobec Premiera i pani Iwony Morawieckiej zarzut kłamstwa – choć to właśnie on minął się z prawdą.

Ponieważ zdaniem premiera i jego żony gazeta nie dopełniła obowiązku rzetelności dziennikarskiej, postanowili oni skierować sprawę na drogę sądową. Mateusz i Iwona Morawieccy będą domagali się od redakcji „sprostowania kłamstw i manipulacji” zawartych w tekście red. Harłukowicza.

Źródła: premier.gov.pl / Do Rzeczy

Fot. Shutterstock

Komentarze

Zobacz także

REWELACYJNE spoty na rocznicę Powstania Warszawskiego! ZOBACZ KONIECZNIE!

Redakcja malydziennik

PILNE!!! W Europie powstaje nowe superpaństwo. Rozpad Unii Europejskiej

Redakcja malydziennik

Ekspert MASAKRUJE opozycję w sprawie Centralnego Dworca Kolejowego: "kwestia kluczowa"

Ładuję....