POLITYKA

Premier Morawiecki POZYWA GAZETĘ WYBORCZĄ! „Kłamstwa i manipulacje”

Premier Mateusz Morawiecki pozwie „Gazetę Wyborczą” za artykuł, w którym zarzucono mu, że „uwłaszczył się na gruntach kościelnych”.

Premier Mateusz Morawiecki podjął zdecydowane kroki wobec manipulacji zawartych w artykule, który ukazał się niedawno na łamach „Gazety Wyborczej”.

„Gazeta Wyborcza po raz kolejny łamie podstawowe standardy dziennikarskiej rzetelności. Dzisiejszy tekst red. Jacka Harłukowicza opiera się o niedopowiedzenia, domysły, spekulacje i nieprawdziwe sformułowania” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Informacyjne Rządu.

Czytaj także: Premier Morawiecki mówi o przygotowaniach do wojny. Zdradził…

Autor artykułu z „Gazety Wyborczej” stwierdził między innymi, że „obecny premier nie lubi się chwalić majątkiem”, po czym dodał, iż w 2002 r. kupił za pięciokrotnie niższą kwotę grunty kościelne warte 4 mln zł.

Dziennikarz przypomniał także, że przed objęciem funkcji premiera Mateusz Morawiecki dokonał podziału majątku z żoną Iwoną. Na tej podstawie Harłukowicz stara się dowodzić, że szef rządu próbuje ukrywać swój majątek.

W odpowiedzi CIR na artykuł z „Wyborczej: czytamy:

Autor przemilczał fakty, które zaprzeczały postawionym przez niego tezom. Np. w odpowiedzi udzielonej mu przez Centrum Informacyjne Rządu wskazano wyraźnie, że wiedzę o możliwości nabycia działki pani Iwona Morawiecka uzyskała 17 lat temu z więcej niż jednego źródła („wiedzę o możliwości zakupu działki Pani Iwona Morawiecka pozyskała m.in. od znajomego, który zajmował się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości”). Autor artykułu pominął ten fragment i wprost sformułował wobec Premiera i pani Iwony Morawieckiej zarzut kłamstwa – choć to właśnie on minął się z prawdą.

Ponieważ zdaniem premiera i jego żony gazeta nie dopełniła obowiązku rzetelności dziennikarskiej, postanowili oni skierować sprawę na drogę sądową. Mateusz i Iwona Morawieccy będą domagali się od redakcji „sprostowania kłamstw i manipulacji” zawartych w tekście red. Harłukowicza.

Źródła: premier.gov.pl / Do Rzeczy

Fot. Shutterstock

Komentarze

Zobacz także

Oto kto najbardziej finansuje radykalny islam w Europie! Wydali już ponad 75 mld euro!

Wałęsa przygotowuje atak na rząd polski! ZOBACZ co wymyślił?

Redakcja malydziennik

Genderowcy uważają, że ludzi to idioci, którym można wmówić wszystko, nawet to, że mężczyzna może mieć…

Ładuję....