POLITYKA

Premier Morawiecki mówi o przygotowaniach do wojny. Zdradził…

Morawiecki

Zaniepokojenie w Chinach po słowach Morawieckiego. Premier mówił o przygotowaniach do wojny.

O co chodzi? Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia w Hamburgu przed prawie dwoma miesiącami mówił o tym, że „Chiny rzucają wyzwanie światu demokracji oraz NATO”. Sytuacja z oczywistych względów już spotkała się z krytyką ze strony posłów opozycji. Tomasz Siemoniak stwierdził, że „nie ma innych prezydentów i premierów na świecie wygadujących publicznie tezy szkodzące własnemu krajowi”.

„Premier Morawiecki w swoim „słynnym” wystąpieniu w Hamburgu atakował Chiny i mówił o przygotowaniach do wojny z nimi. Trudno, żeby tego tam nie zauważono. Absolutny unikat!” – przekonuje były szef MON w rządzie PO/PSL Tomasz Siemoniak.

„W Chinach spore zaniepokojenie po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli polskich władz na temat Chin i komunikacie MSZ. Chińczycy jeszcze zdają się jeszcze nie wiedzieć jak do tego podejść. Piszę po ‚kurtuazyjnych’ spotkaniach w Pekinie. Nie było miło” – napisał na Twitterze wieloletni korespondent Polskiego Radia w Chinach Tomasz Sajewicz.

Chińczycy są „zaniepokojeni” po wypowiedzi premiera na temat przygotowań do wojny z Chinami i oświadczeniem polskiego MSZ.

Źródło: NaTemat

Fot. Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/chiny-zaatakowaly-usa-wojna/

 

Komentarze

Zobacz także

I co, głupio wam, pismaki? Lepiej zobaczcie, jak amerykańscy dziennikarze docenili Jarosława Kaczyńskiego

Redakcja malydziennik

Antypolska propaganda Niemiec zbiera swoje żniwo

MON dalej mocno wspiera cywilów! ZOBACZ co oferuje!

Redakcja malydziennik
Ładuję....