ARCHIWUM

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary wreszcie OSTRO: uniwersalna doktryna Kościoła otrzymuje sprzeczne regionalne interpretacje

Biskupi nie mogą subiektywnie reinterpretować nauki Kościoła – podkreślił w wywiadzie dla „Rheinische Post” prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller.

Kardynał zaznaczył, że nie jest w jego stylu krytykowanie publikacji biskupów, ale podkreślił, że nie sądzi, by było czymś korzystnym, że każdy biskup wydaje dokument, w którym komentuje papieskie dokumenty, „wyjaśniając jak on je subiektywnie rozumie”. 

 

W ten sposób kardynał odniósł się do „wysypu” dokumentów biskupów, których przedstawiają one całkowicie sprzeczne interpretacje „Amoris laetitia” i możliwości przystępowania do Komunii świętej przez rozwodników w ponownych związkach.

 

– Nie może być tak, że uniwersalna doktryna Kościoła, sformułowana przez Papieża, otrzymuje odmienne, a nawet sprzeczne regionalne interpretacje. Fundamentem Kościoła jest jedność wiary. Kościół nigdy nie otrzymuje nowego objawienia – mówił kardynał. 

 

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary przypomniał również, że nie ma możliwości udzielenie rozgrzeszenia, jeśli grzesznik nie postanawia poprawy i nie podejmuje decyzji, by więcej nie grzeszyć. Ta jednoznaczne wypowiedź oznacza, że nie ma możliwości udzlelenia rozgrzeszenia osobie rozwiedzionej w ponownym związku bez decyzji o zaprzestaniu cudzołożenia (a tym jest każdy akt seksualny w takim związku).

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Coraz więcej opętań. Szatan szaleje – ostrzegają egzorcyści! Nie zgadniesz, co może Cię narazić na jego obecność!

Redakcja malydziennik

Zaczyna się APOKALIPSA! Właśnie rusza CYBERWOJNA. Na ekranach komputerów pojawiła się informacja, iż ktoś przejął nad nimi kontrolę i żąda…

Redakcja malydziennik

To może być SZOK! W przypadku wojny nie możemy liczyć na pomoc

Redakcja malydziennik
Ładuję....