ARCHIWUM

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary przypomina: Nie ma Komunii dla rozwodników. Nie może być zerwania!

Nie będzie (na razie) odpowiedzi Kongregacji Nauki Wiary na „Dubia” czterech kardynałów, podkreśla prefekt Kongregacji kard. Gerhard Ludwig Müller, Dlaczego? Bo Kongregacja ma mówić i działać w imieniu papieża, a ten na razie nie zlecił jej zajęcia takiego stanowiska.

W niczym nie zmienia to faktu, że prefekt dostrzega zagrożenie „polaryzacji” i „podziałów” w Kościele. Obecnie jest, jego zdaniem, ważne, aby każdy zachował obiektywność i skupienie, a także unikał niepotrzebnych polemik. Kardynał nie chciał odnosić się do budzących niejasności fragmentów „Amoris laetitia”. Zamiast tego przypomniał, że nowych dokumentów nie wolno rozumieć w oderwaniu od poprzedniego nauczania papieży i Kościoła.

 

Odnosząc się bezpośrednio do kwestii Komunii dla rozwodników w ponownych związkach kard. Müller zacytował list Kongregacji z roku 1994, w którym kard. Joseph Ratzinger jasno i zdecydowanie odrzucił taką możliwość. – Nierozerwalność małżeństwa jest fundamentem nauczania i duszpasterskich działań w Kościele – zaznaczył prefekt.

 

TPT

Źródło: LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

Linia obrony Wałęsy się posypała. Dokumenty TW "Bolka" to nie fałszywki

Redakcja malydziennik

Nie oddamy polskich dzieci bogatym Szwedom (i innym też nie). Rząd ogranicza zagraniczne adopcje

Redakcja malydziennik

Porażająca diagnoza Europy: jest "muzeum przeszłości, kobietą bezpłodną, zmęczoną, poranioną". Zakończyły się obrady CCEE w Mińsku

Redakcja malydziennik
Ładuję....