RELIGIA

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary przypomina: Nie ma Komunii dla rozwodników. Nie może być zerwania!

Nie będzie (na razie) odpowiedzi Kongregacji Nauki Wiary na „Dubia” czterech kardynałów, podkreśla prefekt Kongregacji kard. Gerhard Ludwig Müller, Dlaczego? Bo Kongregacja ma mówić i działać w imieniu papieża, a ten na razie nie zlecił jej zajęcia takiego stanowiska.

W niczym nie zmienia to faktu, że prefekt dostrzega zagrożenie „polaryzacji” i „podziałów” w Kościele. Obecnie jest, jego zdaniem, ważne, aby każdy zachował obiektywność i skupienie, a także unikał niepotrzebnych polemik. Kardynał nie chciał odnosić się do budzących niejasności fragmentów „Amoris laetitia”. Zamiast tego przypomniał, że nowych dokumentów nie wolno rozumieć w oderwaniu od poprzedniego nauczania papieży i Kościoła.

 

Odnosząc się bezpośrednio do kwestii Komunii dla rozwodników w ponownych związkach kard. Müller zacytował list Kongregacji z roku 1994, w którym kard. Joseph Ratzinger jasno i zdecydowanie odrzucił taką możliwość. – Nierozerwalność małżeństwa jest fundamentem nauczania i duszpasterskich działań w Kościele – zaznaczył prefekt.

 

TPT

Źródło: LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

NOWY SEKRETARZ Kongregacji Nauki Wiary!

Nie da się wyświęcić kobiet na księży? To może zrobić z nich kardynałki… Kolejny mianowany przez Franciszka kardynał odjechał

Redakcja malydziennik

Poznaj nieznaną przepowiednię ks. Ruotolo o Janie Pawle II i Polsce! „Świat idzie ku zatracie, ale Polska…”

Redakcja malydziennik
Ładuję....