POLITYKA

Prawnikom zrzedły miny: Andrzej Duda wytknął im, że nie powinni recenzować działalności innych organów władzy

Sędzia nie powinien recenzować działalności innych organów władzy publicznej oraz występować jako strona debaty religijnej, etycznej, światopoglądowej, czy politycznej – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników odbywającego się w sobotę w Katowicach Kongresu Prawników Polskich.

Duda przypomniał, że z gwarancją niezawisłości sędziowskiej ściśle łączy się nakaz apolityczności. Konstytucja zakazuje sędziom przynależności do partii politycznej oraz prowadzenia działalności publicznej, której nie można pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów – mówił.

 

"Uważam, że w ślad za doktryną prawa konstytucyjnego zakaz ten należy rozumieć rozszerzająco. Sędzia nie powinien recenzować działalności innych organów władzy publicznej oraz występować jako strona debaty religijnej, etycznej, światopoglądowej, czy politycznej" – napisał prezydent.

 

Gdy minister Dera odczytywał ten fragment, część uczestników przerwało mu bucząc i skandując „Konstytucja!”, unosząc w górę książeczki z tekstem ustawy zasadniczej.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Brytyjski ekspert nieoficjalnie informuje o wynikach wyborów we Francji. BĘDZIE SENSACJA? OBY

Redakcja malydziennik

To najszczęśliwszy 2-latek na świecie! Nie uwierzysz co dostał…

Redakcja malydziennik

Niesamowita wizja ks. Markiewicza dla … Polski! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....