POLITYKA

PRAWDĄ między oczy: aborcja to morderstwo. Od teraz w Oklahomie będzie ścigana z urzędu

Izba Reprezentantów stanu Oklahoma w USA uchwaliła rezolucję według której aborcja to morderstwo. Od teraz urzędnicy publiczni są zobowiązani podjąć kroki w celu powstrzymania mordowania nienarodzonych.

Decyzja zapadła 8 maja. Urzędnicy, których obowiązuje nowe prawo, to m. in. szeryfowie, prokuratorzy, sędziowie, stanowy Prokurator Generalny, gubernator. Mają podjąć odpowiednie kroki w w ramach swych kompetencji w celu powstrzymania mordowania niewinnych nienarodzonych dzieci, które giną wskutek aborcji – podaje serwis Instytutu Ordo Iuris.

 

Nowa rezolucja odnosi się do orzeczeń Federalnego Sądu Najwyższego, który w kolejnych rozprawach zezwalał na aborcję na żądanie. W ten sposób nie tylko doszło do obalenia w wielu stanach przepisów chroniących życie dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju, ale de facto sędziowie zakazali stanowym legislatywom stanowienia prawa chroniącego dzieci we wczesnej fazie ich życia.

 

"Sędziowie Sądu Najwyższego naruszyli akty prawne, które ślubowali zachowywać, bronić i chronić" – powiedział na konferencji prasowej po głosowaniu w Izbie autor wspomnianej rezolucji, republikanin Chuck Strohm. „Co się dzieje, gdy sąd, i to nie zwykły sąd, ale najwyższy sąd w kraju, narusza najbardziej podstawowe prawo znane całej ludzkości — prawo do życia?” – dodał.

 

Według niego to XIV poprawka do konstytucji Stanów Zjednoczonych gwarantuje prawo do życia, a żaden stan nie może go pozbawić.

 

Deputowani Oklahomy, którzy przegłosowali rezolucję, mają nadzieję, że zaowocuje ona odejściem od linii orzeczniczej Sądu Najwyższego, która uniemożliwia ochronę dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju, traktując aborcję jako prawo konstytucyjne każdej kobiety. To umożliwi ściganie aborcji, jak każdego innego przestępstwa.

Źródło: Ordo Iuris

Komentarze

Zobacz także

Nawet lewactwo nie chce nagród od Hanny Gronkiewicz-Waltz!

Redakcja malydziennik

To był CYBERATAK! Czy stoi za nim Rosja?

Redakcja malydziennik

Hańba trwa, a dobrej zmiany jak nie było tak nie ma!

Redakcja malydziennik
Ładuję....