CYWILIZACJA

POZYTYWNY klimat dla rodzin oznacza lepsze funkcjonowanie państwa. Oto nowy pomysł na politykę prorodzinną

Projekt ustawy ma na celu "lepsze funkcjonowanie rodziny", jak zapewniają jego twórcy. Szczegóły są już znane, a projekt wkrótce trafi do parlamentu.

Pomysł zakłada skrócenie czasu pracy o godzinę dla rodzica dziecka do 10 roku życia. Projekt przygotowało Polskie Stronnictwo Ludowe. "Oczywiście wynagrodzenie będzie, jak za pełen czas pracy" – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Cel to ułatwienie kontaktu rodziców z dziećmi. Według pomysłodawcy, posła PSL Mieczysława Kasprzaka, jest to "realne wsparcie dla rodzin w wychowaniu dzieci." 10 lat jest za to według ludowców granicą samodzielności dziecka. 

 

"Dzisiaj jest możliwość krótszego czasu pracy dla kobiet, które karmią swoje dzieci w pierwszych latach życia. Chcielibyśmy, żeby godzinę krócej pracował jeden z rodziców – kiedy odwożą dzieci do szkoły, czy przedszkola. Chcielibyśmy wprowadzić skrócony czas pracy o godzinę dla rodziców dzieci do 10 roku życia" – mówił na piątkowej konferencji szef Stronnictwa.

 

PSL ma zamiar w ciągu najbliższych dni złożyć projekt do laski marszałkowskiej.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Dla Chiary umrzeć znaczyło naprawdę żyć… Poznaj niezwykłą historię kobiety, która w piątym miesiącu ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór

Redakcja malydziennik

Aborcja się nie udała. Kobieta żąda odszkodowania za to, że jej dziecko żyje

Niemiecka agencja wywiadowcza potwierdza: Wśród uchodźców są wojownicy ISIS!

Redakcja malydziennik
Ładuję....