ARCHIWUM

Pozorowane samobójstwo, niewyjaśnione morderstwa. Znikają KOLEJNI księża!

W Zachodniej Afryce doszło do kolejnej niewyjaśnionej śmierci kapłana katolickiego. Wszystko poszlaki wskazują także, że niedawno zmarły biskup wcale nie popełnił samobójstwa.

W Kamerunie już po raz trzeci w ciągu ostatnich tygodni znaleziono ciało katolickiego kapłana zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach. 40-letni ks. Augustin Ndi został prawdopodobnie zamordowany w nocy z 7 na 8 czerwca, po tym jak nieznany sprawca włamał się do jego pokoju. Ofiara była dobrze znana w okolicy, także z odwagi w wypowiadaniu jasnych i konkretnych sądów.

 

Równocześnie trwa dochodzenie w sprawie śmierci końcem maja ks. Armela Djamy, rektora seminarium św. Andrzeja w Bafii. W zeszłym tygodniu zmarł też miejscowy biskup, Jean-Marie Benoît Bala. W tym przypadku początkowo przypuszczano, iż hierarcha popełnił samobójstwo, rzucając się do rzeki, jednak w ostatnich dniach niektóre kameruńskie media opublikowały doniesienia, że w czasie sekcji zwłok na jego ciele odkryto ślady tortur, a śmierć nastąpiła przed wrzuceniem ciała do wody.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Mroki ciemności spowijają ziemię. Mocne słowa Papieża… OSTRZEŻENIE?

Redakcja malydziennik

KSIĄDZ zaatakował TURYSTĘ paralizatorem! Teraz za KARĘ ma…

M. A.

Polska walczy ze zmianami klimatu. Zadziwiające metody ministra środowiska.

Redakcja malydziennik
Ładuję....