POLITYKA

Poznajcie Noaha: „Chłopiec bez mózgu”, który miał umrzeć zaraz po narodzinach, dziś mówi, liczy, chodzi do szkoły

Noah Wall mógł się nie urodzić. Podczas ciąży okazało się, że dziecko ma tylko dwa procent tkanki mózgowej, rozszczep kręgosłupa, zaburzenia chromosomalne i wodogłowie. Jego rodzicom wielokrotnie proponowano aborcję. Ci za każdym razem odmawiali.

„Aborcję proponowano nam pięć razy” – opowiada ojciec chłopca, Rob Wall. Dla nas to nie było żadne rozwiązanie, chcieliśmy, żeby nasz syn się urodził.

 

Chłopiec miał umrzeć jeszcze podczas ciąży, a w najlepszym wypadku zaraz po narodzinach. Rodzice więc zajęli się planowaniem pogrzebu dziecka. Wiedzieli, że ich wspólny czas na ziemi będzie bardzo krótki.

 

Pierwsze zaskoczenie było w dniu porodu. Noworodek, który miał umrzeć, płakał jak zdrowe dziecko. Lekarze i rodzice byli zszokowani. „Najpierw usłyszeliśmy, że bierze głęboki wdech, a potem płacze. To było niewiarygodne" – wspomina mama chłopca. Zaraz po urodzeniu Noah przeszedł wiele zabiegów medycznych. W jego głowie umieszczono dren, by usunąć płyn, który naciskał na mózg.

 

Z biegiem czasu mózg chłopca rósł. W wieku trzech lat miał już 80 procent normalnego mózgu, a jego rodzina nadal robiła wszystko, by wspierać jego rozwój. Z powodu rozszczepu kręgosłupa Noah był prawie cały sparaliżowany. Rodzice cały czas walczą o to, by ich dziecko mogło samodzielnie się poruszać. Obecnie Noah chodzi do szkoły, mówi, liczy, a nawet czyta.

 

Noah, który miał umrzeć wkrótce po narodzinach, nie tylko żyje na przekór wszelkim diagnozom, ale też się rozwija. Jest radosnym i szczęśliwym dzieckiem.

 

Bolesną prawdą jest to, że lekarze nie chcieli dać mu żadnych szans i tak bardzo naciskali na aborcję. Z góry założyli, że życie tego dziecka nie będzie nic warte. Życie z niepełnosprawnością to nie wyrok śmierci – pokazuje przykład Noaha. Nie tylko on otrzymał dar życia, ale swoim świadectwem jest nadzieją dla wielu rodzin, które słyszą podobną diagnozę.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Komentarze

Zobacz także

Zamachowiec z Paryża pracował wcześniej jako … dziennikarz w Szwecji!

Redakcja malydziennik

Tak Breivik chciał przechyrzyć służby więzienne. Planował użyć ogłoszeń matrymonialnych do szerzenia swojej ideologii

Redakcja malydziennik

Targowiczanie nie odpuszczają. Petru nie chce kompromisu z rządem polskim. Chce wywołać …

Redakcja malydziennik
Ładuję....