CYWILIZACJA

Poznaj OSIEM tajemnic długiego i szczęśliwego małżeństwa. I wcale nie chodzi o wspólne oglądanie TV

Nie ma chyba osoby, która by nie chciała, by jej małżeństwo było długie i szczęśliwe. Jest na to sposób. Oto osiem tajemnic długiego i szczęśliwego życia w małżeństwie.

To jest możliwe. Można wytrwać w małżeństwie tak jak ślubowaliśmy to sobie nawzajem w dniu ślubu. Trzeba włożyć tylko w tę relację trochę pracy.

 

1. Nigdy nie próbuj zmieniać swojego małżonka. Jedyną osobą w małżeństwie, którą możemy zmienić jesteśmy my sami. Terapeuci małżeńscy są zdania, że najbardziej udane są te pary, które doceniły i zaakceptowały różnice między mężem i żoną. I nie próbowały małżonka zmieniać na siłę na własny obraz.

 

2. Chwal i komplementuj współmałżonka. Zdaniem ekspertów, najszczęśliwsze są te pary, w których małżonkowie wzajemnie się doceniają, wyrażają sobie wdzięczność. Nie bój się chwalić żony czy męża. Jeśli tego nie robiłeś czy nie robiłaś, czas zacząć. A zobaczysz, jak zmieni się wasze małżeństwo.

 

3. Nie wypominaj zdarzeń z przeszłości. Koncentrujcie się na przyszłości, pielęgnujcie miłe wspomnienia, a nie rozdrapujcie wciąż stare rany. To tylko rodzi niepotrzebną frustrację.

 

4. Zawsze słuchaj współmałżonka. Nie ignoruj go, kiedy do ciebie mówi.

 

5. Dbaj o sobie. Miłe i przyjemne jest leżenie w łóżku w piżamie i oglądanie TV, ale niech to nie będzie rutyna. W małżeństwie ważne jest, żeby dobrze wyglądać. Zamień dres na lepsze ubranie, zrób makijaż. Od razu poczujesz się lepiej.

 

7. Trenuj razem z mężem lub żoną. Wspólne bieganie, tenis, a może rowerowa przejażdżka?

 

 

 

8. Wspólny spacer raz w tygodniu. Każda para powinna wybrać się na co najmniej półgodzinny spacer. To doskonała okazja, żeby w spokoju porozmawiać na ważne tematy, a przy okazji się dotlenić i odstresować. 

 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Przepowiednie Nostradamusa się sprawdzają. Jest się czego bać!

Redakcja malydziennik

Szwedzka kultura ubogacona przez imigrantów! Szwedzi nauczyli się używać maczet!

Skandaliczna sesja zdjęciowa 14-latek. Pokazały swoje…

Redakcja malydziennik
Ładuję....