WYDARZENIA

Poznaj NOWĄ świętą, która złożyła ślub… doskonałości. Zachęca do wartości potrzebnych w obecnym świecie

Dziś na północy Włoch ogłoszono nową świętą. "Już jako dziewczynka miała mocne przywiązanie do modlitwy, ale także do posługi wychowawczej" – mówił o niej papież.

Podczas południowej modlitwy Regina Caeli Franciszek wspomniał o beatyfikacji, która odbyła się wczoraj w Weronie. Do chwały ołtarzy wyniesiona została Leopoldina Naudet (1773-1834). Była ona Włoszką, założyła Zgromadzenie Sióstr Świętej Rodziny.

 

„Wychowana na dworze Habsburgów, najpierw we Florencji, a następnie w Wiedniu, już jako dziewczynka miała mocne przywiązanie do modlitwy, ale także do posługi wychowawczej. Poświęciła się Bogu i poprzez różne doświadczenia, dotarła do Werony, aby utworzyć nową wspólnotę zakonną, pod patronatem Świętej Rodziny, która jest nadal żywa w Kościele. Łączymy się z jej radością i dziękczynieniem” – powiedział Papież.

 

Beatyfikacji w Weronie przewodniczył w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kard. Angelo Amato wskazuje, że nowa błogosławiona już od dziecka ujawniała ogromną wiarę i wrażliwość na potrzebujących, umiłowanie Jezusa eucharystycznego i pragnienie dążenia do doskonałości.

 

„Leopoldina żyła w świecie z takim samym skupieniem, jakie towarzyszyło jej podczas adoracji Jezusa eucharystycznego. Złożyła nawet ślub doskonałości, obiecując Bogu, że będzie wszystko czyniła jak najdoskonalej i w sposób, jaki będzie Mu się najbardziej podobał – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Amato. –Spontanicznie potrafiła komunikować swą wiarę innym. A oni, widząc w niej mistrzynię i wzór wiary, starali się ją naśladować. Założyła np. bezpłatne szkoły dla ubogich dziewcząt. Nakazała też otwarcie domów rekolekcyjnych. Odznaczała się ogromnym miłosierdziem i cierpliwością dla swoich córek duchowych i współpracowniczek. Wszystkich, a szczególnie Siostry Świętej Rodziny rozproszone po całym świecie, nowa błogosławiona zachęca do nieustannego wpatrywania się oczyma wiary i nadziei w Boga, by nie dać się zatracić w zgiełku świata”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Azotan potasu, siarka, związki strontu, miedzi i baru. To nie tablica Mendelejewa, tylko skład chemiczny…. Przeczytaj, zanim odpalisz kolejne

Redakcja malydziennik

Nie zabierajcie mi Wiktorii – błaga urzędników niepełnosprawna mama

Redakcja malydziennik

4-letni chłopiec ZMARŁ w czasie ZABAWY…UWAŻAJ, żeby twojemu dziecko też nie stało się TO

Redakcja malydziennik
Ładuję....