CYWILIZACJA

Pożar wieżowca w centrum Warszawy. Ogień został wywołany przez…

W piątek po godz. 22.00 zapaliły się ostatnie kondygnacje wieżowca The Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego. Ogień szalał na wysokości 130 m nad ziemią. W szczytowym momencie w akcji gaśniczej uczestniczyło 120 strażaków. 

Do pożaru doszło podczas budowy wieżowca The Warsaw Hub na warszawskiej Woli.

– Doszło do pożaru trzech najwyższych kondygnacji wieżowca, w rogu budynku. Sytuacja jest rozwojowa. Są tam wysyłane kolejne zastępy strażaków. Działania prowadzimy z zewnątrz jak i wewnątrz – relacjonował w stacji TVN24 Mariusz Hantulski z warszawskiej straży pożarnej.

Czytaj także: Alert IMGW: DO POLSKI nadciągają GIGANTYCZNE NAWAŁNICE! Będzie groźnie!

W szczytowym momencie w gaszeniu pożaru brały udział 34 zastępy straży pożarnej – łącznie 120 strażaków. Sytuację udało się opanować tuż po 2.00 w nocy, ale akcja straży pożarnej została zakończona dopiero po 7.00.  Ustalono wstępnie, że przyczyną pożaru było zapalenie się drewnianych rusztowań, znajdujących się na zewnątrz budowanego wieżowca.

30 minut po godz. 22.00 ogień objął także drewniane elementy linii średnicowej na wysokości Odessa Club. Z okolicy ewakuowano część mieszkańców. Straż podała, że nie doszło do zapalenia się pobliskich budynków.

Policja apelowała rano do warszawiaków, aby nie zbliżali się w okolice wieżowca oraz  torów.

Źródła: TVN24 / wyborcza.pl

 

Komentarze

Zobacz także

XXI wiek, a łowcy czarownic grasują tam w najlepsze

Redakcja malydziennik

Polacy pobiegną Tropem Wilczym. DOWIEDZ SIĘ jak dołączyć!

Redakcja malydziennik

Szkoła grozy pod Koszalinem. Za takie "metody wychowacze" pseudopedagodzy powinni ponieść surowe kary

Ładuję....