CYWILIZACJA

Powtórka z historii. W Niemczech stanie nowy pomnik Karola Marksa. Niemieckie media nawet nie nazywają go KOMUNISTĄ

Trewir to rodzinne miasto autora "Manifestu komunistycznego". Władze miasta razem z Chińczykami postawią tam pomnik Marksowi z okazji 200. rocznicy urodzin.

Przypadają one na 2018 rok. Pomnik został wykonany przez chińskiego artystę Wu Weishana, który jest hołubiony przez tamtejsze władze.

 

Posąg ma stać na blisko dwumetrowym cokole, łączna jego wysokość to 8 metrów. Trzeba przyznać, że jest to dziwny pomysł w wolnym świecie, stawiać pomniki ideologom zbrodniczych reżymów. 

 

Ciekawą rzeczą jest dodatkowo narracja tworzona przez Deutsche Welle, która określa Marksa samymi pozytywnymi określeniami. Wg telewizji jest on "filozofem", czy "ekonomistą". No cóż, w dalszej części relacji mowa o usuwaniu w NRD pomników, wg autorki tekstu chodziło o te o "politycznym wydźwięku". 

 

Pozostaje zawołać: antykomuniści wszystkich krajów, łączcie się, bo komunizm w Europie niedługo sam się odrodzi, bez bagnetów bolszewików…

Źródło: dw.com

Komentarze

Zobacz także

Norwegowie postradali zmysły. Nie zgadniecie, gdzie doszukali się DYSKRYMINACJI

Redakcja malydziennik

Przypalali twarz 20-latka żelazkiem! To zwierzęta, a nie ludzie!

Redakcja malydziennik

Marzyła, że będzie sypać kwiaty na ślubie rodziców. Ale przyszła choroba… Wtedy najbliżsi zrobili coś niezwykłego! ZOBACZ

Redakcja malydziennik
Ładuję....