WYDARZENIA

"Powiedziałam lekarzom, że wolę umrzeć”. Ta historia niepełnosprawnej sportsmenki daje nadzieję

Kelly Cartwright to paraolimpijka, która na swoim koncie ma złote medale. Choć wydawało się, że jej kariera sportowa legnie w gruzach, ona się nie poddała.

Jej historia o zwycięstwie nad chorobą i słabością jest niezwykle inspirująca. Dziś 28-letnia kobieta odnosi sukcesy w sporcie. Nad jej przyszłością zawisły czarne chmury, kiedy w wieku 15 lat lekarze amputowali jej nogę: "Pamiętam, jak sama mówiłam lekarzom, że wolę umrzeć, niż mieć odciętą nogę” – wspomina dziś Kelly, która współpracuje z organizacją Rare Cancers Australia (RCA). 

 

Kelly od zawsze kochała sport. Dorastała w Port Arlington, uwielbiała siatkówkę i marzyła o tym, by zostać zawodowym sportowcem. Nagle jednak zaczęły dokuczać jej bóle w kolanach: „Początkowo lekarze zdiagnozowali torbiel w stawie kolanowym”. Nastolatka szybko zgodziła się na jej usunięcie: „Powiedziano mi, że nie będę w szkole dwa tygodnie. Która nastolatka by w takiej sytuacji nie powiedziała tak” – opowiada Cartwright. 

 

Całe szczęście, że powiedziała tak, bo okazało się, że jej kolano atakuje nowotwór. „Dowiedziałam się, że to bardzo rzadki rodzaj nowotworu – mięsak maziówkowy. Jedynym lekarstwem była amputacja”. 

 

Choć początkowo wizja amputacji przeraziła młodą dziewczynę, dzięki napotkanym podczas leczenia ludziom, odzyskała nadzieję: 

 

"Pamiętam spotkania z osobami po amputacjach, to było dla mnie bardzo istotne. Rozmowa z nimi, z lekarzami, rehabilitantami. To oni poradzili mi, by cieszyć się każdą pozytywną rzeczą. Każdego dnia”. Takimi radami teraz Kelly dzieli się z osobami, które także stają w obliczu amputacji.  

 

Kelly nie tylko pomaga innym chorym na raka, ale także cieszy się życiowym wyzwaniem. Ma małego synka, który inspiruje ją do pracy każdego dnia. Również w sporcie, który ukochała od dziecka, odnosi sukcesy. Z powodzeniem bierze udział w paraolimpiadach, gdzie zdobywa medale, m.in. w biegach i skoku w dal. 

 

Źródło: Dailymail.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Pornografia dziecięca, molestowanie i gwałty… Czy największa organizacja aborcyjna przyciąga przestępców seksualnych?

Redakcja malydziennik

Tragedia na torach. WEPCHNĄŁ matkę z dzieckiem prosto pod POCIĄG!

Redakcja malydziennik

Niemcy kręcą w sprawie zamachów. Ich zdaniem nie polski kierowca, a… uratował życie potencjalnych ofiar w Berlinie

Redakcja malydziennik
Ładuję....