CYWILIZACJA

Powiedz TAK roli małżeństwa na lekcjach WDŻ! Wyeliminowano już LGBT, ale wciąż…

Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad nową podstawą programową przedmiotu wychowania do życia w rodzinie. Cały czas trwa walka o klasyczny kształt zajęć.

MEN wycofało już wcześniejsze propozycje, które realizowałyby postulaty LGBT i wytyczne Konwencji Stambulskiej. W dalszym ciągu w podstawie brakuje jednak odwołania się do roli małżeństwa i nadanie mu właściwej rangi.

 

Przedmiot będzie obligatoryjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych i trwają konsultacje na jego temat. Dlatego Ordo Iuris proponuje podpisać petycję nawołującą do poszanowania aktywnej roli małżeństwa w tworzeniu relacji międzyludzkich.

 

W petycji do MEN Ordo Iuris zwraca uwagę na problem marginalizacji instytucji małżeństwa, podczas gdy przywrócenie mu właściwej pozycji w programie nauczania jest nie tylko wymogiem konstytucyjnym, ale również wymogiem obecnych czasów. Właściwe rozumienie i nadanie mu odpowiedniej rangi jest niezwykle istotne w obliczu obecnego kryzysu rodziny, ciągłego wzrostu liczby rozwodów i spadku zawieranych małżeństw.

 

Apel o modyfikację treści podstawy programowej można podpisać na tej stronie do 18 sierpnia – wtedy zakończą się konsultacje społeczne podstawy programowej WDŻ.

Źródło: Ordo Iuris

Komentarze

Zobacz także

Rok 2016 był "strasznym rokiem". Wciąż nie wiemy jak długo to potrwa

Redakcja malydziennik

Kolejny kraj mówi NIE homopropagandzie w nowej wersji "Pięknej i Bestii"! Czy Disney się ugnie?

HORROR! „Doktor Śmierć” z Guben będzie preparował jeszcze więcej ciał

Redakcja malydziennik
Ładuję....