POLITYKA

Potrzebujesz cudu? Módl się do nich, oni czekają aby zmienić Twoje życie!

Papież Franciszek właśnie otworzył formalną możliwość ubiegania się o beatyfikację wielu Sług Bożych. Oznacza to, że uznał heroiczność ich cnót albo stwierdził męczeństwo. Wśród nich jest Albino Luciani.

Jana Pawła I, a także dwojga męczenników XX i nawet XXI wieku dotyczą dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, które zatwierdził wczoraj Papież Franciszek na audiencji dla prefekta tej dykasterii kard. Angelo Amato.

 

Jeden z dekretów mówi o heroiczności cnót Jana Pawła I, który zmarł 28 września 1978 r. po trwającym tylko miesiąc pontyfikacie. Albino Luciani urodził się niecałych 66 lat wcześniej na północy Włoch. Jego zawołaniem biskupim i papieskim była pokora, którą realizował w życiu do samego końca. Dwa inne dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych stwierdzają męczeństwo. Jedno z nich poniósł w 1957 r. na Węgrzech niespełna 26-letni ks. János Brenner [czyt. Janosz Brener]. Był on prześladowany przez komunistów zwłaszcza za pracę z młodzieżą i skrytobójczo zasztyletowany. Węgierskie władze nie pozwalały na jego kult aż do 1989 r. Natomiast już w naszym stuleciu, w roku 2006, została zamordowana w Somalii 65-letnia włoska misjonarka, s. Leonella Sgorbati. Pracowała tam w szpitalu dziecięcym. Jej śmierć niektórzy uznali za zemstę islamskich fundamentalistów po pamiętnym wykładzie Benedykta XVI w Ratyzbonie.

 

Pozostałe dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dotyczą heroiczności cnót niemieckiego błogosławionego z XV wieku i czworga sług Bożych: trzech kapłanów zakonnych z Włoch i Wenezueli oraz Włoszki urodzonej w USA, założycielki zgromadzenia zakonnego.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Alarm bombowy na trzech dworcach. Trzy tysiące osób ewakuowanych

Redakcja malydziennik

Chcesz poznać żywego Boga? Nie może Cię tam zabraknąć! ZOBACZ

Redakcja malydziennik

Kłamstwa proimigranciej strony debaty. Ktoś oskarża mnie, że zamówiłem taksówkę z kierowcą Polakiem. To kłamstwo ma bardzo krótkie nogi!

Redakcja malydziennik
Ładuję....