POLITYKA

Potrzebujesz cudu? Módl się do nich, oni czekają aby zmienić Twoje życie!

Papież Franciszek właśnie otworzył formalną możliwość ubiegania się o beatyfikację wielu Sług Bożych. Oznacza to, że uznał heroiczność ich cnót albo stwierdził męczeństwo. Wśród nich jest Albino Luciani.

Jana Pawła I, a także dwojga męczenników XX i nawet XXI wieku dotyczą dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, które zatwierdził wczoraj Papież Franciszek na audiencji dla prefekta tej dykasterii kard. Angelo Amato.

 

Jeden z dekretów mówi o heroiczności cnót Jana Pawła I, który zmarł 28 września 1978 r. po trwającym tylko miesiąc pontyfikacie. Albino Luciani urodził się niecałych 66 lat wcześniej na północy Włoch. Jego zawołaniem biskupim i papieskim była pokora, którą realizował w życiu do samego końca. Dwa inne dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych stwierdzają męczeństwo. Jedno z nich poniósł w 1957 r. na Węgrzech niespełna 26-letni ks. János Brenner [czyt. Janosz Brener]. Był on prześladowany przez komunistów zwłaszcza za pracę z młodzieżą i skrytobójczo zasztyletowany. Węgierskie władze nie pozwalały na jego kult aż do 1989 r. Natomiast już w naszym stuleciu, w roku 2006, została zamordowana w Somalii 65-letnia włoska misjonarka, s. Leonella Sgorbati. Pracowała tam w szpitalu dziecięcym. Jej śmierć niektórzy uznali za zemstę islamskich fundamentalistów po pamiętnym wykładzie Benedykta XVI w Ratyzbonie.

 

Pozostałe dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dotyczą heroiczności cnót niemieckiego błogosławionego z XV wieku i czworga sług Bożych: trzech kapłanów zakonnych z Włoch i Wenezueli oraz Włoszki urodzonej w USA, założycielki zgromadzenia zakonnego.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Narodowy Marsz Niepodległości rozpoczął się. Tysiące ludzi na pl. Defilad i rondzie Dmowskiego!

Redakcja malydziennik

Walka o niepodległość nigdy się nie kończy!

Redakcja malydziennik

Ziobro ostro o sędzinie która została przyłapana na oszustwie w hipermarkecie

Redakcja malydziennik
Ładuję....