WYDARZENIA

Potężna KOMETA wpadła prosto w Słońce! Zobacz nagranie! [WIDEO]

Sonda SOHO nagrała bardzo ciekawe zjawisko. Na filmiku możemy zaobserwować jak kometa przeleciała bardzo blisko gwiazdy i dotykając gorącej fotosfery, w mgnieniu oka wyparowała, zanim zdążyła uderzyć w powierzchnię Słońca.

Obiekty tego typu nazywane są „kometami muskającymi Słońce” i zalicza się je w poczet tzw. grupy Kreutza. Wszystko zaczęło się kilkaset lat temu, gdy olbrzymia kometa przelatując obok Słońca rozpadła się na kawałki. Powstała w  ten sposób cała grupa komet, które poruszają się po tym samym torze.

Jako pierwszy zjawisko zaobserwował w dziewiętnastym wieku niemiecki astronom Heinrich Kreutz. W skład grupy Kreutza weszły najsłynniejsze komety ziemskiego nieba, które można było podziwiać blisko 200 lat temu. Była to m.in. Wielka Kometa Marcowa w 1843 roku i Wielka Kometa Wrześniowa w 1882 roku.

Źródło: Geekweek.pl

Komentarze

Zobacz także

Przestali już bluźnić papieżowi, teraz wzięli się za jego Zwierzchnika! Zobacz co stanie się z tym pomnikiem!

Redakcja malydziennik

Pojmała go już policja, ale wcześniej rozpowszechniał pornografię i sam ją tworzył. Z udziałem własnego dziecka

Oto genialna, polska odpowiedź nastolatków z zespołem Downa na bolszewicką akcję Francji

Redakcja malydziennik
Ładuję....