ARCHIWUM

Poszukiwany przez wszystkie europejskie policje zamachowiec z Berlina poza Włochami i Francją był także w… KOMPROMITACJA SŁUŻB!!!

Holenderska policja poinformowała w środę o "sygnałach" świadczących o tym, że domniemany sprawca zamachu w Berlinie z 19 grudnia po dokonaniu ataku mógł uciekać z Niemiec przez Holandię. W sprawie prowadzone jest śledztwo – dodano.

Wcześniej w środę włoski dziennik "La Repubblica" podał, że w plecaku zabitego pod Mediolanem Tunezyjczyka Anisa Amriego włoscy śledczy znaleźli kartę SIM pochodzącą z Holandii. Karta pochodziła z zapasów, które w dniach 20-22 grudnia rozdawano w centrach handlowych w holenderskich miastach Zwolle, Breda i Nijmegen.

 

Według agencji dpa nie jest na razie jasne, czy oznacza to, że Amri podczas ucieczki z Niemiec przez Francję do Włoch zatrzymał się także w Holandii. Niemiecka prokuratura nie skomentowała dotąd doniesień "La Repubbliki".

 

23 grudnia Amri został zastrzelony przez włoskich policjantów w Sesto San Giovanni pod Mediolanem. Poproszony o wylegitymowanie się podczas kontroli drogowej, zaczął strzelać do funkcjonariuszy, którzy odpowiedzieli ogniem. Według dpa zwłoki domniemanego zamachowca znajdują się nadal w Mediolanie, ponieważ obdukcja nie została jeszcze zakończona. 

 

Zdaniem niemieckich śledczych to 24-letni Amri kierował 19 grudnia ciężarówką na polskich numerach rejestracyjnych, którą wjechał w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. W zamachu zginęło 12 osób a około 50 zostało rannych. Wśród ofiar jest polski kierowca ciężarówki Łukasz Urban, który został zastrzelony przez napastnika. 

 

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie, któremu Amri przysiągł wierność na nagraniu opublikowanym przez propagandową agencję dżihadystów Amak.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Co TVP zrobiło z orędziem Grodzkiego?! „Nie emitowali go na żywo”.

K.D.

Konsul honorowa Szonert-Binienda zawieszona w pełnieniu obowiązków

Redakcja malydziennik

Tę fotografię Andrzeja Dudy musisz zobaczyć! Widać na niej, co ludzi naprawdę myślą o naszym prezydencie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....