ARCHIWUM

Posłuchajcie płaczu, cierpienia i strachu… Jak można zatrzymać tę wojnę?

Konflikt w Syrii wciąż zbiera krwawe żniwo. Pomimo mniejszej przemocy w pewnych regionach, w innych jednak wciąż dochodzi do rozlewu krwi spowodowanego zaciętymi walkami i bombardowaniami – mówi nuncjusz apostolski w Damaszku.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Mario Zenari zaznacza, że także w stolicy Syrii w ostatnich tygodniach wzrósł poziom zagrożenia i braku bezpieczeństwa. Miejscowa ludność jest pełna strachu, po tym, jak na miasto spadły pociski moździeżowe zabijając kilkanaście osób, w tym dzieci. Rodzice wysyłają najmłodszych do szkoły z obawą, że już nie wrócą. Taka jest smutna rzeczywistość – dodaje nuncjusz.

 

Kard. Zenariego zapytaliśmy, czego spodziewa się od planowanego na 30 stycznia spotkania na temat zakończenia wojny w Syrii, które odbędzie się w Soczi, z udziałem Rosji, Turcji i Iranu.

 

„Powiedziałbym, że każda inicjatywa, ta w Wiedniu, jak i w Soczi, jak i inne, są godne pochwały. Uważam, że jest możliwe powstrzymanie przemocy i znalezienie rozwiązania politycznego tego konfliktu. Zwracam się z apelem do tych, którzy mają szczególną odpowiedzialność, aby wysłuchali płaczu tych dzieci, które idą na lekcje z tą samą obawą, co ich rodzice bojący się wysyłać swe dzieci do szkoły, tu w Damaszku. A potem aby wysłuchali płaczu wielu innych, cierpienia tylu dzieci. Bardzo wiele z nich głoduje, przebywa w strefie bombardowań. W innych miejscach dziesiątki tysięcy ludzi wciąż są zmuszane do opuszczenia swoich domów, a jest przecież zima. Chcę powiedzieć, posłuchajcie tego płaczu, cierpienia i strachu” – powiedział kard. Zenari.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Terlikowski: Recepty na antykoncepcję awaryjną? Krok w dobrym kierunku, ale celem zakaz

Redakcja malydziennik

Wreszcie uregulowano sposób przygotowywania do bierzmowania. Dowiedz się, jakie imię powinno się wybrać!

Redakcja malydziennik

Słynny londyński zegar Big Ben zamilknie na kilka lat! Wszystko z powodu…

Redakcja malydziennik
Ładuję....