ARCHIWUM

Posłanka PiS donosi na TVN. Chodzi o nazwisko…

"Fakty" TVN dopuściły się manipulacji poprzez celowe wyeksponowanie nazwiska "Duda" w materiale o fałszywym konwojencie – uważa posłanka PiS Barbara Bubula, która złożyła w tej sprawie skargę do KRRiT. TVN nie komentuje sprawy.

Bubula zarzuca "Faktom" TVN, że w środowym materiale na temat procesu Krzysztofa W., jednego z oskarżonych o udział w grupie przestępczej, która ukradła konwojowane 8 mln zł dla banku, "bezzasadnie wyeksponowane" zostało nazwisko Duda, jakim posługiwał się oskarżony konwojent, który zatrudnił się w firmie ochroniarskiej, posługując się dowodem osobistym "Mirosława Dudy".

 

"We wczorajszym materiale dotyczącym oszusta, który posłużył się sfałszowanym dowodem, wyeksponowany został ten dowód z wyraźnie wpisanym – wygląda na to, że przez grafika TVN-u – nazwiskiem pana prezydenta. Nie było żadnego uzasadnienia, żeby zamazawszy wszystkie inne dane w tym dowodzie wyeksponować właśnie nazwisko" – powiedziała w czwartek PAP Bubula. "Moim zdaniem była to manipulacja i nadużycie" – oceniła posłanka.

 

"Nie było żadnego uzasadnienia, by to nazwisko wyeksponować – nie miało to żadnego znaczenia dla istoty informacji" – dodała.

 

Bubula zaznaczyła, że w swojej skardze prosi Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o zbadanie sprawy, bo zwrócili jej na nią uwagę internauci, którzy "od wczoraj bardzo szeroko komentują ten fakt".

 

Rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska poinformowała PAP, że skarga posłanki Bubuli dotarła w czwartek. Jak dodała, "sprawa będzie rozpatrywana zgodnie z procedurą KRRiT. Regulator zwróci się o materiał i stanowisko do nadawcy".

 

Lidia Zagórska z zespołu prasowego TVN powiedziała w czwartek PAP, że TVN na razie nie będzie komentował sprawy. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Dr Radosław Sikora: W Polsce wciąż kultywujemy przegrane powstania, ale…

Adam Gaafar

Koniecznie zobacz ten FILM! Niemcy DOSTALI darmową lekcję historii od TVP Info!

Redakcja malydziennik

Zamordowany przez islamistę rosyjski ambasador męczennikiem? Zaskakująca deklaracja patriarchy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....