RELIGIA

Posadzili papieżowi papugę na ramię, a potem obdarowali go… NIE ZGADNIESZ CZYM! Cyrkowcy u Franciszka!

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w środę w Watykanie życzył Polakom, aby Boże Narodzenie było dla nich źródłem pokoju i radości. Przed papieżem wystąpili artyści z rzymskiego cyrku. Dostał od nich kwiatek z balona, jaki robi się zwykle dzieciom.

Zwracając się do wiernych z Polski obecnych w Auli Pawła VI Franciszek powiedział: „W tym bożonarodzeniowym czasie dziękuję wszystkim za życzenia i za modlitwy w intencji mojej i mego posługiwania, i proszę Boga, aby tajemnica narodzenia Jego Syna pośród nas była dla was źródłem pokoju, radości i wszelkiej łaski, jakiej potrzebujecie”.

 

„Jego błogosławieństwo niech stale towarzyszy wam, waszym rodzinom i wspólnotom!" – dodał papież.

 

Zgodnie z tradycją audiencji na przełomie roku na jej zakończenie wystąpili artyści z rzymskiego Golden Circus Liany Orfei. Zaprezentowali Franciszkowi umiejętności żonglowania, akrobacji, tańca na głowie oraz popisy prestidigitatorskie. W trakcie jednego z nich papież mógł asystować; trzymał za brzeg serwetkę na latającym stoliku, by sprawdzić, że nie ma pod nią żadnej ukrytej „sztuczki”.

 

Para cyrkowców, która wystąpiła z papugami akrobatkami, posadziła jedną z nich papieżowi na ręce.

 

Franciszek, któremu bardzo podobał się występ i który oklaskiwał cyrkowców dziękując im, powiedział, że „piękno zbliża do Boga”. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, ale Franciszek ma 3 POTĘŻNYCH konkurentów!

Redakcja malydziennik

Diabeł do egzorcysty: "widzę, że bardzo się starasz". Poznaj szokującą relację z jednego egzorcyzmu!

Redakcja malydziennik

Kolejne kraje zawierzają się Niepokalanemu Sercu Maryi! Dołączyła do nich nawet zsekularyzowana… Ten Kościół liczy na szczególną opiekę Maryi

Ładuję....