ARCHIWUM

Porwany ksiądz potwierdza: „diabeł atakuje bardzo mocno, a neokatechumenat…”

Ks. Maurizio Pallù został w październiku porwany, a następnie, jak sam wierzy – cudownie ocalony po 5 dniach. Prezbiter we wtorek odprawił Mszę razem z Ojcem Świętym, a Radiu Watykańskiemu opowiedział co ma wspólnego z tym wszystkim Droga Neokatechumenalna.

Franciszek zapewnił ks. Pallù o prawdziwym zainteresowaniu losami Afryki, a także modlitwie w intencji tego kontynentu. Porwany miesiąc temu ksiądz koncelebrował dziś z papieżem Mszę Świętą w Domu św. Marty.

 

Porwany opowiedział papieżowi historię uwolnienia w Nigerii. Ks. Pallù nie popadł w panikę, ale głosił porywaczom Ewangelię.

 

„Papież pytał mnie o Nigerię. Powiedział, że nosi w sercu i obejmuje modlitewną pamięcią wszystkich, którzy cierpią. Bo my, dzięki modlitwie tak wielu braci i szczególnej pomocy z Nieba, byliśmy w niewoli tylko 5 dni, ale wielu nadal cierpi, umiera. Papież zapytał też, kiedy wracam do Nigerii. Odpowiedziałem, że 1 grudnia. Chcę wrócić, bo jest to czas sposobny, trzeba kuć żelazo, póki gorące. Bo diabeł atakuje bardzo mocno, a neokatechumenat jest w Nigerii czymś bardzo małym, lecz poprzez głoszenie kerygmatu i wspólnoty chrześcijańskie bardzo pomaga rodzinom. A rodzina to w Afryce problem podstawowy. Odbudowa rodziny z młodymi o gorliwej wierze pomoże odbudować tkankę społeczną w Nigerii. Diabeł tego nie chce, bo teraz rządzi on Nigerią za pośrednictwem korupcji, której skala jest niesłychana, nieporównywalna z żadnym krajem europejskim. Ja natomiast jestem przekonany do tego, co powiedział św. Jan Paweł II, że Afryka to przyszłość Kościoła. Jestem o tym przekonany. Dlatego wracam do Afryki z nowym zapałem, bo wierzę, że Maryja pomoże nam nawrócić Afrykę, a to z kolei pomoże całemu światu” – opowiedział Radiu Watykańskiemu ks. Pallù.

 

„Pan zmartwychwstał, towarzyszył mi, miałem chwile strachu, ale muszę powiedzieć, że mocno odczuwałem pomoc świętych, Matki Boskiej, Carmen Hernandez. Powierzyliśmy naszą misję w Nigerii Maryi Pannie, Najświętszemu Sercu Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi, św. Daniele Comboni i św. Janowi Pawłowi II … to żelazna grupa!” – przyznał krótko po uwolnieniu.

 

23 listopada Franciszek będzie modlił się o pokój w Afryce. Szczególnie zawierzona zostanie sprawa Sudanu Południowego i Republiki Demokratycznej Konga. Nabożeństwo pod przewodnictwem papieża odbędzie się w Bazylice św. Piotra o godz. 17.30.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Tego jeszcze nie było. Prawnicy kanoniści i teologowie będą dyskutować w Paryżu, jak odwołać Papieża heretyka!

Redakcja malydziennik

ROZPAD KONFEDERACJI. Odchodzą czołowi członkowie!

Redakcja malydziennik

To jest najbezpieczniejszy kraj na świecie. I nawet z Polski nie jest tam daleko

Redakcja malydziennik
Ładuję....