POLITYKA

Portoryko: brak prądu, żywności, leków wszystko przez Huragan Maria!

Portoryko po uderzeniu cyklonu pozostaje bez efektywnej pomocy humanitarnej – alarmują oenzetowscy eksperci od praw człowieka. Huragan Maria, który ponad miesiąc temu przeszedł przez wyspę, trwale zniszczył jej infrastrukturę. Na dzień dzisiejszy ponad 80 proc. mieszkańców żyje bez prądu elektrycznego. Panuje ogólny brak żywności i niepewny jest dostęp do nieskażonej wody pitnej.

„Już przed uderzeniem huraganu Maria ludność Portoryko z powodu kryzysu ekonomicznego i finansowego nie cieszyła się w pełni prawami człowieka, gdy chodzi o opiekę zdrowotną, odżywianie, edukację i bezpieczeństwo” – powiedział Juan Pablo Bohoslavsky z ONZ. Według niego i innych specjalistów od praw człowieka prawie połowa Portorykańczyków żyje poniżej poziomu ubóstwa.

 

Gospodarka wyspy, bazująca na eksporcie bananów i kawy, także ucierpiała po tym, jak kataklizm zniszczył większość upraw. Eksperci wzywają Stany Zjednoczone i portorykańskie władze lokalne do zniesienia barier regulacyjnych i finansowych, aby w ten sposób wspomóc odbudowę.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Tyle czasu zostało Charliemu Gard. Lekarze odłączą dziecko od aparatury…

Redakcja malydziennik

"To igrzyska dla tłuszczy, które mogą zapewnić jej powrót do żłoba". Kukiz się nie patyczkuje!

Redakcja malydziennik

Nie żyje Tomasz Kalita. Przed śmiercią odnalazł Boga

Redakcja malydziennik
Ładuję....