WYDARZENIA

Ponad 350 nieletnich piłkarzy regularnie homoseksualnie gwałconych…

Policja interesuje się 55 klubami, zawodowymi i amatorskimi, w związku z aferą pedofilską, która wstrząsnęła w ostatnim czasie futbolem w Wielkiej Brytanii – poinformowały tamtejsze media.

 

Jak podał dziennik "The Observer", Krajowa Rada Szefów Policji (NPCC), organ koordynujący działania policyjne na szczeblu lokalnym, potwierdziła, że 55 klubów piłkarskich było wymienianych w różnych śledztwach dotyczących pedofilii w Zjednoczonym Królestwie, a dochodzenia w tej sprawie prowadzi około 30 proc. komisariatów w całym kraju.

 

Tylko w jednym tygodniu Krajowe Towarzystwo Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (NSPCC) odebrało poprzez telefon zaufania 860 zgłoszeń od domniemanych ofiar. Dyrektor NSPCC John Cameron w wypowiedzi dla "The Observer" zaalarmował, że młodzi piłkarze są obecnie w niebezpieczeństwie.

 

Z kolei były bramkarz drużyn młodzieżowych klubu Charlton, Russell Davy, ujawnił dziennikowi "Daily Mirror", że jego list do angielskiej federacji piłkarskiej (FA) z 1986 roku, w którym opisał, jak był wielokrotnie gwałcony przez byłego pracownika Chelsea zatrudnionego przez Charlton – Eddiego Heatha, pozostał bez odpowiedzi.

 

"Napisałem list do FA, aby im opowiedzieć, co mnie spotkało, wymieniając Eddiego Heatha i Charlton. Błagałem ich o wszczęcie śledztwa, aby to nie przydarzyło się innym młodym piłkarzom. Nigdy jednak nic nie otrzymałem, żadnej odpowiedzi" – oświadczył Davy.

 

Angielska federacja, która sama zamierza prowadzić niezależne dochodzenie, oraz niektóre kluby angielskie są oskarżane o ukrywanie przez dziesiątki lat aktów pedofilii. Poszkodowanych mogło być około 350 młodych piłkarzy – według przedstawionego w czwartek przez policję bilansu.

 

(PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Wzruszające nagranie ze szkolnej kamery: Dziewczynka dowiaduje się, że będzie adoptowana i…

Redakcja malydziennik

Tajemnicza "trująca mgła" zaatakowała w Wielkiej Brytanii! Ponad 130 osób znalazło się w szpitalu

Redakcja malydziennik

To państwo zakazało grania DESPACITO! Mają już dość?

Ładuję....