CYWILIZACJA

Polskie szkoły najlepsze na…Litwie

Polskojęzyczne placówki edukacyjne znów w czołówce szkół naszego północno-wschodniego sąsiada. Za najbardziej prestiżowe, oprócz szkół wileńskich, uchodzi gimnazjum w Ejszyszkach.

 

  

Jak donosi portal l24.lt spośród 400 klasyfikowanych szkół w rankingu edukacyjnym, szkoły polskie należą do elity. Rodzime placówki przodują w nauce języków: litewskiego, angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Tutaj wyróżniają się placówki w mniejszych miejscowościach: Miednikach, Rukojniach, Bezdanach, Mejszagole czy Dziewieniszkach.  

 

Wileńskie szkoły średnie uczą doskonale historii, informatyki oraz matematyki. Jedną z najlepszych szkół jet gimnazjum im. Jana Pawła II. Przoduje ono w wielu przedmiotach, także w fizyce. Ogólnie wileńskie szkoły należą do najlepszych w tym kraju. 

 

Z kolei 2. miejsce pod względem maturalnych wyników z chemii zajęło gimnazjum w Ejszyszkach. Natomiast biologię najlepiej uczą w Jaszunach, Rukojniach i Niemenczynie. Geografia to domena zaś szkoły w Czarnym Borze. 

 

Świetnie radzą sobie także podstawówki. Tu także można spotkać te z małych miast: Butrymańców czy Suderwie. Polskie szkoły na Litwie dostarczają liczne grono olimpijczyków. Tutaj przodują już szkoły wileńskie: Szkoła Średnia im. Władysława Syrokomli, Szkoła im. Szymona Konarskiego czy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza.

Źródło: Malydziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Ameryka jest bezpieczna. „Nasze modlitwy mają pozytywny wpływ na Donalda Trumpa”

Redakcja malydziennik

To prawdziwa plaga! Znowu pobito Polaków!

TO największy nerwus wśród znaków zodiaku! Lepiej nie wchodź mu w drogę

Adam Gaafar
Ładuję....