RELIGIA

Polskie społeczeństwo coraz szybciej ulega laicyzacji

Polska laicyzuje się w przyspieszonym tempie – powiedział KAI bp Wiesław Lechowicz. Hierarcha jest delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Obecnie przewodniczy trwającemu w Warszawie kursowi przygotowawczemu dla duszpasterzy posłanych do polskich emigrantów.

Bp Wiesław Lechowicz  w rozmowie z KAI przyznał, że  przed duszpasterstwem polonijnym stoi wyzwanie podobne do tego z którym będzie musiał zmierzyć się Kościół w Polsce. "Myślę przede wszystkim o pracy dla rodzin i z rodzinami oraz o duszpasterstwie młodzieży" – wyjaśnił.

Hierarcha wskazał że bardzo ważne jest objęcie opieką duszpasterską ludzi młodych. Według biskupa w Polsce dokonuje się w ostatnich latach dynamiczny proces laicyzacji społeczeństwa być może szybszy niż na Zachodzie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu latach. "’Przyspieszamy’ nie tylko w dziedzinie technologii, gospodarki ale niestety, także w dziedzinie sekularyzacji" – stwierdził duchowny.

Zapowiedział, że w lipcu 2018 roku w Warszawie zorganizowany zostanie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Warszawie w 2016 roku na krótko przed ŚDM w Krakowie.

Źródło: gosc.pl

Komentarze

Zobacz także

To jest „duchowy GPS”! Franciszek powiedział, jaka konkretna misja prowadzi prosto do Boga!

Redakcja malydziennik

Egzorcysta bardzo mocno o fałszywych prorokach: "Ona jest demonem fałszywej nauki!"

Polski mistyk, który formował młodego Karola Wojtyłę, coraz bliżej beatyfikacji

Redakcja malydziennik
Ładuję....